Strzelcy: 3' Stiglec, 7' Raicević - 85' Puerto (s)

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Stiglec, Żivulić, Puerto, Musonda - Płacheta, Mączyński, Chrapek, Łabojko, Pich (80. Gąska) - Raicević (69. Exposito) Trener: Vitezslav Lavicka
Górnik Zabrze:(stroje: czarne) Chudy - Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Matras - Jimenez, Prochazka, Matuszek (45. Manneh), Jirka - Krawczyk (45. Wolsztyński), Angulo Trener: Marcin Brosz

Śląsk Wrocław: Kajzer - Tamas, Cotugno, Dankowski, Gąska, Bargiel, Szpakowski, Samiec-Talar, Exposito
Górnik Zabrze: Kudła - Paluszek, Kopacz, Manneh, Wolsztyński, Koj, Pawłowski, Zapolnik, Rostkowski

90+3 min. - KONIEC MECZU! ŚLĄSK WYGRYWA PIERWSZY MECZ W 2020 ROKU! 2:1 Z GÓRNIKIEM
90+3 min. - Putnocky mocno od bramki, daleko.
90+3 min. - Ale się zakotłowało w polu karnym Śląska! Górnik mógł wyrównać...
90+2 min. - Jeszcze zmiana w Śląsku. Schodzi Płacheta, a wchodzi Samiec-Talar.
9i0 min. - Faulowany w środku pola Mączyński. Sędzia dolicza trzy minuty.
88 min. - Mógł być remis! Dużo szczęścia Śląska i Putnocky na właściwym miejscu!
88 min. - Atakuje szaleńczo Górnik. Manneh z dystansu zablokowany, będzie znów stały fragment...
86 min. - Putnocky powolutku wznawia. Będziemy teraz kraść te minuty.
85 min. - Głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego i z niemal zerowego kąta do siatki trafia Jesus Jimenez, choć wygląda na to, że zostanie zaliczone jako gol samobójczy Israela Puerto.
84 min. - I niestety tracimy gola...
83 min. - Faul dla Górnika na wysokości pola karnego Śląska. Szansa na niebezpieczne dośrodkowanie.
82 min. - Sędzia odgwizduje faul w polu karnym Górnika, ale dopiero po chwili. Piłkarze Śląska są zdezorientowani, bo gra była puszczona dalej dłuższą chwilę.
80 min. - Manneh znowu podaje na aut.
80 min. - Schodzi Robert Pich, wchodzi Damian Gąska. Druga zmiana Śląska.
77 min. - Kolejne słabe wykonanie rzutu wolnego przez Mączyńskiego. Chyba powinien oddać tę czynność komuś innemu.
75 min. - Fatalne podanie Manneha, marnuje szansę na kontrę.
74 min. - Ładne przejęcie Exposito, poprowadził piłkę i zagrał do Płachety. Ten próbował centry. Mamy aut.
74 min. - Ostatnia zmiana Górnika. Kopacz za Jirkę.
74 min. - Faulowany Płacheta, który chwilę wcześniej zmarnował dobrą szansę na kontrę.
73 min. - Niepotrzebna zabawa Stigleca, stracił i mogło być niebezpiecznie.
71 min. - Niebezpiecznie pod bramką Śląska, ale wyszliśmy z opresji.
70 min. - Zaraz po nim fauluje Chrapek.
70 min. - Fauluje w środku pola Płacheta.
69 min. - Schodzi strzelec jednego z goli Filip Raicević. W jego miejsce Erik Exposito.
68 min. - Do wejścia na boisku szykuje się Erik Exposito.

Na stadion wspierać Śląsk przyszło dziś 8196 widzów.

65 min. - Niebezpieczne dośrodkowanie Górnika, ale Żivulić zmienił tor lotu piłki i nabił rywala. Wznawia Putnocky.
61 min. - Niecelny strzał z dystansu Prochazki.
60 min. - Świetnie gra ciałem Raicević. Skutecznie się zastawił i utrzymał piłkę.
57 min. - Świetnie teraz interweniuje Puerto, ale i tak napastnik Górnika był na spalonym w momencie podania.
56 min. - Górnik prowadzi grę od paru minut, były nawet dośrodkowania i groźny strzał, ale Śląsk wyszedł z tego bez szwanku.
54 min. - Zamieszanie po tym dośrodkowaniu, Śląsk był bardzo blisko gola! Zaraz potem kontra Górnika, ale Angulo nie miał szans z pędzącym Musondą!
53 min. - Rożny dla WKS-u.
52 min. - Teraz przepisy przekroczył Musonda w rogu boiska.
52 min. - Dobrze utrzymał się przy piłce Chrapek. Mamy aut.
48 min. - Płachetaaaa do Raicevicia, a ten głową, jednak niestety nad bramką!
47 min. - Świetny rajd Płachety lewą stroną, minął dwóch rywali, ale potem podawał do kolegi na pozycji spalonej.
45 min. - Zaczynamy drugą połowę!

W przerwie dwie zmiany w Górniku Zabrze. Manneh zmienia Matuszka, a Wolsztyński Krawczyka.

45 min. - Sędzia dolicza minutę.
44 min. - Minuta do końca regulaminowego czasu gry.
43 min. - Dynamiczna akcja Górnika, ale zbyt dynamiczna. Jimenez nie doszedł do ostatniej piłki.
42 min. - Nieudane dośrodkowanie Mąki. Dużo za mocno. Piłka za linią końcową.
41 min. - Przy piłce CHrapek, Mączyński i Stiglec. Stiglec idzie teraz w pole karne.
41 min. - Nie poradził sobie Matras z Płachetą i brzydko faulował. Rzut wolny przy rogu pola karnego.
40 min. - Znowu dobra akcja Śląska, dośrodkowanie, akcję zamknął Raicević, ale przestrzelił.
39 min. - Chrapek już wrócił do gry. Rzut rożny dla Górnika.
38 min. - Niecelnie z dystansu Prochażka.

Pomocnik Śląska już za linią boczną, a tymczasem piłkarze grają dalej.

37 min. - Leży na boisku Chrapek, czyżby jakiś uraz? Jest już przy nim sztab medyczny.
35 min. - Dobry pomysł Stigleca na podanie do niekrytego Raicevicia, ale ten był na spalonym.
34 min. - A wszystko zaczęło się od dobrego przejęcia głową Raicevicia.
34 min. - Dobre zgranie Chrapka do Picha przed pole karne, ten uderzał, ale ponad bramką.
30 min. - Świetna akcja Śląska po przejęciu! Raicević do Musondy, ten miękko w pole karne rywala! Centymetrów zabrakło Raiceviciowi, żeby sięgnąć piłki.
29 min. - Bochniewicz znów strzela, Putnocky znów łapie.
29 min. - Niebezpieczny centrostrzał Jirki, Putnocky paruje piłkę na rzut rożny.
28 min. - Świetnie podaje w środku pola Łabojko, w kilku jego dograniach było widać świetny przegląd pola.
26 min. - Była szansa na dobrą kontrę, ale Chrapek zbyt niedokładnie podał do Płachety.
25 min. - Bochniewicz strzela ponad bramką Putnockiego po rzucie rożnym.
24 min. - Błąd Stigleca, dośrodkowanie Jirki, ale wybija Żivulić.
24 min. - Rzut wolny dla Śląska w środku boiska.
22 min. - Słabe rozegranie rożnego, Angulo na spalonym.
21 min. - Strata Raicevicia w środku pola spowodowała atak Górnika. Rywale mają rzut rożny.
19 min. - Rzut rożny Górnika nam nie zagroził, próba kolejnego ataku udaremniona przez Putnockiego.
19 min. - Widać jakieś życie w grze Śląska, próby kreatywnej gry. Dobrze to wygląda, przed chwilą ładną grą na raz popisali się Musonda z Łabojką.
16 min. - Błąd Łabojki w środku pola, Górnik przejął, ale interweniował Musonda.
16 min. - Chrapek faulowany blisko linii środkowej.
14 min. - Bez zagrożenia po tym rzucie wolnym, ale już znów jesteśmy na połowie rywala.
14 min. - Faul w środku pola, będziemy mieli okazję do centry w pole karne rywala.

Ciekawy obrazek: Górnicy zgrali do bramkarza, a Filip Raicević zaczął wrzeszczeć na kolegów, żeby biegli pomóc w pressingu.

12 min. - Do strzału po dośrodkowaniu dochodzi Górnik, ale na szczęście tylko w boczną siatkę.
12 min. - Faulował Pich blisko rogu naszego pola karnego.
10 min. - Ładnie wyszli spod presji Płacheta z Raiceviciem, ale znów Górnik ma piłkę.
9 min. - Inicjatywę przejął Górnik, teraz to oni mają piłkę na naszej połowie.
6 min. - GOOOOL!!! TAK WITA SIĘ Z WROCŁAWIEM FILIP RAICEVIĆ!!!
5 min. - Niebezpieczne starcie Płąchety i Matrasa. Obrońca Górnika wstaje. Mamy rzut wolny.
5 min. - Dobrze gra piłką Śląsk po lewej stronie boiska, na wysokości pola karnego Górnika.

Obrońca dostał piłkę z lewej strony pola karnego, przeszedł na prawą, słabszą nogę i uderzył prosto w okienko! Co za początek meczu!

3 min. - GOOOOOOL!!! DINO STIGLEC!!!
1 min. - Błąd Zivulicia już w pierwszych sekundach meczu, nie przeciął podania i mogło być 0:1...

Już niecałe pięć minut dzieli nas od początku drugiego w 2020 roku spotkaniu Śląska we Wrocławiu!

Zapraszamy do dyskusji na czacie, słuchania relacji radiowej i obserwowania trybun podczas meczu.

Czy Śląsk odniesie pierwsze zwycięstwo ligowe w 2020 roku? Jesienią w Zabrzu padł wynik 0:0.

Autor relacji: Wojtek Peciakowski