Stal podjęła decyzję w sprawie Piaseckiego

10.01.2022 (15:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/8/piasecki_6126569070307.png

fot.: Paweł Kot

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, początek tygodnia przynosi przyspieszenie w sprawie wypożyczonego napastnika Śląska. Fabian Piasecki jesienią odżył w Stali Mielec, jednak ciągle nie jest przesądzone, gdzie będzie grał w dalszej części sezonu. 

Stal Mielec zdecydowała, że nie wykupi wypożyczonego ze Śląska napastnika Fabiana Piaseckiego – oficjalnie poinformował klub z Solskiego. Taka decyzja nie jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę wcześniejsze sygnały płynące z Podkarpacia, bo choć Stal sportowo ma wszelkie powody do zadowolenia z sierpniowego wypożyczenia Piaseckiego, na przeszkodzie stanęły warunki finansowe zaproponowane przez Śląsk. Kilka dni temu prezes dwukrotnego mistrza Polski Jacek Klimek wprost przyznawał, że wrocławianie za swojego napastnika zażądali siedmiocyfrowej kwoty, na co Stali w żadnym razie nie stać.

- Wiosna w Mielcu czy powrót do Śląska? Szczerze mówiąc, sam nic jeszcze nie wiem. Będę jeszcze dzisiaj rozmawiał na ten temat z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką. Ja chciałbym pozostać w Stali -

- powiedział nam Fabian Piasecki.

To, że mielczan nie stać na 26-letniego napastnika nie rozstrzyga sprawy, bo ciągle można sobie przecież wyobrazić alternatywne scenariusze pozwalające na pozostanie mu przy Solskiego. W grę wchodzić może na przykład ponowne wypożyczenie na rundę wiosenną, co przyznają w Stali. Kontrakt Piaseckiego ze Śląskiem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku, a jego sytuację we Wrocławiu całkowicie zmieniłby tylko ewentualny transfer Erika Exposito. Przyczyną sierpniowego wypożyczenia polskiego snajpera do Mielca była przecież chęć regularnej gry w wyjściowym składzie, co przy formie Hiszpana wydawało się mało prawdopodobne.

- Nie ma co gdybać, jeśli odejdzie, to będziemy się zastanawiać co z tym fantem zrobić. Na razie Exposito jest w Śląsku, także sytuacja dla mnie się nie zmienia -

- stwierdził w rozmowie ze Śląsknetem Piasecki. Jak wynika z naszych informacji, na odejście Exposito zimą w tym momencie nic nie wskazuje, a w dodatku Hiszpan rozpocznie przygotowania z opóźnieniem z powodu dodatniego wyniku testu na koronawirusa.

26-letni zawodnik tylko w rundzie jesiennej poprawił swój rekordowy wynik bramek zdobytych w jednym sezonie ekstraklasy. W całych poprzednich rozgrywkach trafił dla Śląska czterokrotnie, a w ubiegłej rundzie raz dla wrocławian oraz cztery razy dla Stali.

ZOBACZ też: Śląsk rozpoczyna przygotowania