W Śląsku powstała sekcja amp futbolu!

12.04.2022 (16:31) | Jakub Luberda
uploads/images/2022/4/Zrzut ekranu 2022-04-12 170333_62559582375c7.png

fot.: Dawid Antecki, slaskwroclaw.pl

Do rodziny Śląska Wrocław dołączyła kolejna drużyna - tym razem WKS postawił na amp futbol!  

Nie od dziś wiadomo, że Śląsk to nie tylko ekstraklasa. Kolejnym projektem, który rozwijany będzie pod opieką wrocławskiego klubu, jest drużyna amp futbolu, czyli piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami kończyn. Od przyszłego sezonu zespół ten ma dołączyć do rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy. Warto dodać, że jest to jednocześnie jedyna taka drużyna na Dolnym Śląsku.

Szkoleniowcem Śląska został Krzysztof Węgrzyn - były bramkarz reprezentacji Polski i innych ampfutbolowych klubów. Co ciekawe, trener nowo utworzonej sekcji jest wrocławianinem.

"Przez lata myślałem o możliwościach rozwoju ampfutbolu we Wrocławiu. Gdy tylko dowiedziałem się o powstającej sekcji, a następnie dostałem propozycję objęcia roli trenera, wiedziałem, że to projekt, którego chcę być częścią. Mieszkam dosłownie 5 minut od stadionu Śląska, niejednokrotnie spacerując w jego pobliżu zastanawiałem, się czy kiedyś będziemy mieli szansę zaprosić wrocławian na ampfutbolowe rozgrywki. Teraz marzenia stają się rzeczywistością"

- mówił Krzysztof Węgrzyn.

W stworzenie nowej drużyny zaangażowany był "wojskowy" WKS oraz ekstraklasowy Śląsk, którego barwy bronią już piłkarze, piłkarki oraz zawodnicy blind footballu. W bieżącym sezonie ampfutbolowej ekstraklasy wystartowało 6 zespołów, których grono ma planowo powiększyć się o wrocławski klub.

"Utworzenie w Śląsku Wrocław drużyny ampfutbolowej to kolejna inicjatywa, która urzeczywistnia naszą ideę budowania klubu bez barier, otwartego na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i łączącego różne środowiska. Jesteśmy pełni podziwu nie tylko wobec umiejętności, ale i postawy zawodników uprawiających tę trudną dyscyplinę sportu. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej piłkarskiej rodzinie Śląska Wrocław"

- skomentował Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska.

W kadrze trenera Węgrzyna jest już kilku zawodników, lecz nabór do drużyny trwa. W ampfutbol mogą grać osoby po jednostronnej amputacji oraz z wadą wrodzoną nogi lub ręki. Zainteresowani zawodnicy i zawodniczki mogą zgłaszać się drogą mailową na adres biuro@ampfutbolslaskwroclaw.pl, telefonicznie pod numerem: 696 472 203, oraz bezpośrednio w mediach społecznościowych pisząc na profile Śląsk Wrocław Amp Futbol. Gorąco zachęcamy do wysłania swojej kandydatury, a nowo powstałej sekcji życzymy samych sukcesów. Powodzenia!

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: I nie zmienia się nic