PNK: Mecz kobiet na Stadionie Miejskim?

14.09.2023 (21:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2020/6/stadionnews3_5eea64a70d072.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Nowy prezes Śląska Wrocław Paweł Załęczny podczas wydarzenia Ekstra Talent 2023 ogłosił, że klub zamierza rozegrać jedno ze spotkań ekstraligi na Stadionie Miejskim m.in. w celu pobicia rekordu frekwencji na meczu ekstraligi kobiet.  

Piłka nożna kobiet robi się coraz bardziej popularna. Podczas niedawno skończonych Mistrzostw Świata podczas 29 meczów na obiektach w Nowej Zelandii na trybunach zasiadło ponad 700 tys. osób. Rekord w klubowej piłce wynosi natomiast 91 648 kibiców, którzy na Camp Nou oglądali mecz kobiecej Ligi Mistrzów między FC Barceloną a VfL Wolfsburg.

Celem rozegrania ligowego spotkania na Stadionie Miejskim jest pobicie rekordu frekwencji na meczu ekstraligi kobiet. Jak powiedział nam Paweł Kloskowski z bloga KobiecaPilka.pl trudno jednoznacznie określić jaka była najwyższa frekwencja podczas ligowych zmagań. Wiemy natomiast, że rekord na meczu kobiecej reprezentacji Polski wynosi 8011 widzów i został ustanowiony podczas meczu Polski z Belgią na stadionie Lechii Gdańsk. 

Szacuje się więc, że do pobicia frekwencyjnego rekordu na ligowych boiskach potrzebnych będzie minimum 5000 kibiców, natomiast do ustanowienia najwyższej frekwencji podczas meczu kobiet w Polsce ponad 8 tysięcy. 

ZOBACZ też: Decyzje personalne w Śląsku

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.