Tamas opuścił zgrupowanie

07.10.2021 (22:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/7/obraz_2021-07-16_002707_60f0b63ee3ebf.png

fot.: Mateusz Porzucek

Obrońca Śląska Wrocław jest zmuszony do przedwczesnego powrotu ze zgrupowania reprezentacji Węgier. Markowi Tamasowi ponownie doskwiera kontuzja, która wyeliminowała go z gry już na początku trwającego sezonu. 

Kontuzja mięśnia przywodziciela spowodowała decyzję o powrocie Marka Tamasa ze zgrupowania reprezentacji Węgier, o czym w czwartkowe popołudnie oficjalnie poinformowała tamtejsza federacja. Jak udało nam się dowiedzieć, chodzi o tę samą kontuzję, pomimo której próbował grać przez ostatnie trzy miesiące, jednak teraz sytuacja zrobiła się już na tyle poważna, że uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. W lipcu kontuzjowanego Tamasa zabrakło w kadrze na wyjazdowy mecz Ligi Konferencji Europy z Araratem Erywań (4:2), ponownie gotowy do gry był jednak już kilka dni później.

Przy okazji poprzedniej przerwy na kadrę defensor wrocławian zadebiutował w barwach reprezentacji Węgier. Tamas pierwsze minuty w narodowej drużynie zanotował po wejściu z ławki w wygranym meczu z Andorą (2:1), a więcej na ten temat we wrześniu pisaliśmy TUTAJ. Obecny sezon nie jest szczęśliwy dla 27-letniego obrońcy zielono-biało-czerwonych, bo poza kontuzjami nie omijały go również problemy dyscyplinarne. Przy okazji pierwszego ligowego wyjazdu Śląska do Krakowa (2:1) pozwolił sobie na moment szaleństwa w polu karnym Cracovii, a jego wyjątkowo niesportowe zachowanie względem bramkarza rywala Lukasa Hrosso skończyło się karą czterech meczów zawieszenia przez Komisję Ligi.

ZOBACZ też: Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (WYNIKI)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.