MŁODZIEŻ: Bezkonkurencyjni młodzicy

11.01.2023 (16:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/12/r_63a0665dc318c.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

W bieżącym roku młodzicy AP Śląsk (trener Borgman) startują w rozgrywkach o mistrzostwo Dolnego Śląska w Futsalu. 

Są to rozgrywki dedykowane dla drużyn na co dzień występujących na boiskach trawiastych. W zamyśle ma to służyć rozwijaniu umiejętności oraz konfrontacji z czołowymi drużynami regionu. Pod koniec roku ta sama drużyna Śląska reprezentowała futsalowy Śląsk w Mistrzostwach Polski. Pewnie awansowała do finałów MP, a potem niewiele zabrakło aby wyjść z grupy.

To doświadczenie zaprocentowało w sobotnim turnieju rozgrywanym w Jelczu - Laskowicach. Był to wrocławski etap mistrzostw Dolnego Śląska w futsalu. Śląsk zdominował turniej wygrywając wszystkie swoje mecze, nie tracąc ani jednej bramki.

Śląsk pokonał Olympic Junior Wrocław 2:0, a gole strzelali Szuba i Malik. W kolejnym spotkaniu wygrał z Moto Jelczem Oława 5:0. Do siatki trafiali dwa razy Szuba oraz Skrzypczyński, Kośmider i Dębowski. Na koniec Śląsk pokonał Ślęzę Wrocław 4:0 (bramki Szuba, Skrzypczyński, Pawelec, Lisowski).

Skład Śląska: Łupicki Michał, Malik Kajetan, Dębowski Sebastian, Pawelec Filip, Lisowski Dawid, Pruś Aleksander, Skrzypczyński Jakub, Kośmider Antoni.

Finał, w którym zagrają zwycięzcy okręgów wrocławskiego, wałbrzyskiego, legnickiego i jeleniogórskiego odbędzie się jeszcze w styczniu.

ZOBACZ też: REZERWY: Dziurawa linia obrony

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.