#EstoniaWKS – pierwsze spotkanie z Parnawą

06.07.2021 (15:20) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/7/paide1_60e45671d22c9.png

fot.: Paweł Kot

Po szesnastogodzinnej podróży ekipa ŚLĄSKnetu dotarła do miejscowości, w której zostanie rozegrany czwartkowe spotkanie 1. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Już dziś wieczorem zapraszamy na przedmeczową dyskusję na żywo prosto ze stadionu w Parnawie – link znajdziecie TUTAJ. 

Choć podróż naszej redakcji do Estonii nie należała do najkrótszych, satysfakcja z faktu pierwszej europejskiej przygody od sześciu lat przysłoniła niedogodności. Wbrew naszym obawom, na przeszkodzie nie stanęły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Nie zostaliśmy przy przekraczaniu żadnej z trzech granic, jednak przed wyjazdem na Litwę i Łotwę warto pamiętać o wypełnieniu covidowej ankiety, która może okazać się potrzebna. W kontekście pandemii warto wspomnieć również o odmiennym od polskiego podejściu do kwestii maseczek w zamkniętych pomieszczeniach – w Estonii nie są już one obowiązkowe.

Gościnna Parnawa

Pierwszym punktem naszego wtorkowego planu dnia była wizyta na kameralnym stadionie w Parnawie. Odnowiony niedawno obiekt będzie areną czwartkowego starcia Paide ze Śląskiem, bo obiekt wicemistrza kraju nie spełnia jakichkolwiek wymogów UEFA. Na miejscu mogliśmy skorzystać z fachowej pomocy Taira Antonona, który oprowadził nas po wszystkich zakamarkach areny i przedstawił zasady jej funkcjonowania. Stadion w Parnawie każdego dnia jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą uprawiać sport. Również dzisiaj spotkaliśmy wiele osób trenujących na płycie głównej oraz okalającej ją bieżni, a przeszkody dla nich nie stanowiła nawet trudna, parna (by nie powiedzieć parnawa) pogoda.

Dyskusja live z udziałem widzów

Właśnie na stadionie, na którym na co dzień mecze ligowe rozgrywa drużyna Vaprus Parnu dziś wieczorem zrealizujemy program specjalny zapowiadający to, co będzie się działo w czwartek przy okazji rywalizacji Paide ze Śląskiem. Przedstawimy atmosferę panującą w urokliwej estońskiej miejscowości na niespełna dobę przed przyjazdem drużyny Jacka Magiery, opowiemy o kulisach naszej podróży, a także będziemy odpowiadać na wasze pytania chcąc ułatwić podróż do Estonii tym, którzy jeszcze nie wyjechali z Wrocławia. Mamy potwierdzenie, że do Parnawy przyjadą między innymi członkowie Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych – postaramy się zapytać o ich przewidywania przed czwartkowym spotkaniem.

Jutro w Parnawie dzień medialny – będziemy uczestniczyć w odbywających się w formie stacjonarnej konferencjach prasowych trenerów Paide Vjateslava Zahovaiko i Śląska Jacka Magiery, a także zrelacjonujemy oficjalne treningi obu zespołów. Ten gospodarzy będzie otwarty dla dziennikarzy przez pierwszych 15 minut, a wrocławian o kwadrans dłużej. Początek spotkania 1. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy w Parnawie zaplanowano na czwartek o godzinie 20:00 czasu polskiego, rewanż na Stadionie Wrocław rozpocznie się tydzień później o 21:00.

PLAN NA ŚRODĘ (godziny według czasu polskiego):

  • 16:00 Konferencja Paide
  • 16:30 Oficjalny trening Paide
  • 17:30 Konferencja prasowa Śląska
  • 18:00 Oficjalny trening Śląska

Partnerem wyjazdu redakcji do Estonii jest UNIWER-TRANS – firma oferująca usługi w transporcie krajowym oraz międzynarodowym. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na www.uniwertrans.pl

ZOBACZ też: Lewkot i Mączyński - duet z potencjałem?