Sekcja Bez Barier awansuje

19.07.2023 (22:34) | Adrian Witczak
uploads/images/2023/7/FOL_9449[2731]_64b84b27a2a8a.jpg

fot.: Marcin Folmer

Za nami trzecia kolejka trwającego sezonu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier. Wyjazd do Jarosławia, gdzie 15 lipca odbył się turniej, był bardzo owocny dla Sekcji Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław - zawodnicy trenera Macieja Foltyna wygrali oba swoje mecze, co dało przyniosło im awans na drugie miejsce w ligowej tabeli. 

Granie w województwie podkarpackim Trójkolorowi rozpoczęli od niezwykle wymagającego starcia z ubiegłorocznym zdobywcą Pucharu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier - MKS Siódemką Ruda Śląska. W pierwszej połowie Wojskowi starali się wyczuć dynamicznie grającego rywala i nie dopuścić do błędu, który mógłby być kosztowny. Kiedy jednak wydawało się, że zawodnicy zejdą na przerwę przy stanie remisowym, do akcji wkroczył gwiazdor pierwszej kolejki - Hubert Ficek, który dał prowadzenie Śląskowi na sekundy przed syreną końcową. W drugiej części gry swoje trafienia dołożyli Artur Skowyra, Jakub Janicki i ponownie Hubert Ficek. Zawodnicy z województwa śląskiego odpowiedzili tylko jedną bramką, a mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla WKS-u.

Drugie spotkanie było dla reprezentantów Dolnego Śląska równie trudne, ponieważ mierzyli się w nim z czarnym koniem tegorocznych rozgrywek - DOGadanka KKN Kielce. W tym starciu Trójkolorowi udowodnili swoją znakomitą dyspozycję i zwyciężyli 4:2. Autorami bramek byli: Hubert Ficek oraz Jakub Janicki, który zanotował 3 trefienia.

Świetna postawa zapewniła Śląskowi awans na drugie miejsce w tabeli. Do lidera, którego nie udało się pokonać w pierwszej kolejce - DPS Zamek Opolnica brakuje trzech punktów. Najbliższa okazja do nadrobienia różnicy nadarzy się już 19 sierpnia w Kielcach, kiedy to rozegrane zostaną pierwsze mecze rewanżowe trwającego sezonu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier - oficjalnych Mistrzostw Polski dla osób z niepełnosprawnością intelektualną lub zaburzeniami psychicznymi organizowanych przez Fundację "Pomaluj mi Świat" z Oławy.

ZOBACZ też: PNK: Pierwszy sparing na szóstkę!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.