Koszmarny wypadek zawodnika Śląska. Potrzebna pomoc!

24.12.2023 (19:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/12/tokarski_657f3d5e84080.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

W ostatnich dniach środowisko piłkarskiego Śląska zaszokowała informacja o koszmarnym wypadku młodego zawodnika Śląska Franciszka Tokarskiego. Zaledwie 13-letni obrońca został potrącony przez samochód podczas drogi powrotnej ze szkoły.



 

Wypadek był koszmarny, Franek doznał ciężkiego złamania kręgosłupa, uszkodzenia rdzenia oraz miał obrzęk mózgu. Ta ostatnia dolegliwość na szczęście ustąpiła. Uraz kręgosłupa jest na tyle ciężki, że chłopca czeka długie i kosztowne leczenie rehabilitacja. Jak czytamy na zbiórce, której organizatorką jest Katarzyna Tokarska, mama Franka:

"Franek we wrześniu przeniósł się do Wrocławia, żeby grać w Akademii Śląska Wrocław, choć ma dopiero 13 lat. Piłka nożna to jego największa pasja. Tokar jest wojownikiem. To prawdziwy cud, że pokonał obrzęk mózgu i powoli do nas wraca. Niestety uraz rdzenia uniemożliwi mu pełne funkcjonowanie.  Za chwilę przyjdzie czas na rehabilitację.   Pomóżmy Frankowi w tej walce. Koszty rehabilitacji są gigantyczne i na pewno długotrwałe…potrzebne są ogromne środki. Tokar walczy i my powalczmy dla niego !!!!"

W Internecie prowadzona jest zbiórka mająca na celu pomoc Frankowi. Udostępniają ją masowo trenerzy, koledzy z akademii Śląska  oraz wiele innych klubów piłkarskich. 

Można ją znaleźć tu: https://pomagam.pl/e7mw33

Franciszek Tokarski to środkowy obrońca. Przed bieżącym sezonem trafił do Śląska z Polonii Nysa. Jesienią występował w zespole trampkarzy U-14 w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy i Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Młodszych C2. Był tam wyróżniającym się zawodnikiem. Obecnie najważniejsze to powrót Franka do zdrowia. Zachęcamy do pomocy i życzymy Frankowi i jego rodzinie dużo wytrwałości w walce o powrót do jak najlepszej sprawności.

ZOBACZ też: LIVE: Debata - podsumowanie rundy (PODCAST)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.