TRANSFERY: Talent z Bundesligi w Śląsku?

20.01.2022 (15:50) | Jakub Luberda
uploads/images/2022/1/Zrzut ekranu 2022-01-20 o 15.47.56_61e97661aaa08.png

fot.: instagram/dennisjastrzembski

Jak udało nam się dowiedzieć, Dennis Jastrzembski w najbliższych dniach ma zostać zawodnikiem Śląska. Zawodnik Herthy Berlin był ostatnio intensywnie łączony z wrocławskim klubem, a obie strony czekają już tylko testy medyczne i podpisanie kontraktu. 

Pierwsze plotki o zainteresowaniu polskich klubów Jastrzembskim pojawiły się już w minionym tygodniu. Niemiecki Sky Sport podał, że Legia Warszawa i Śląsk Wrocław o młodego zawodnika walczyć będą z nie tak dawnym znajomym stołecznego klubu, Bodo/Glimt.​​

Dennis Jastrzembski jest zawodnikiem uniwersalnym - może występować na lewym oraz prawym skrzydle, lecz dobrze radzi sobie również jako wahadłowy. 21-latek swojego czasu był uważany za jeden z większych talentów Herthy, lecz ostatecznie nie spełnił on pokładanych w nim oczekiwań. Mimo młodego wieku, Jastrzembski ma już jednak spore doświadczenie w seniorskiej piłce - rozegrał ponad 50 spotkań na różnych szczeblach rozgrywkowych w Niemczech. Najczęściej grywał w Bundeslidze, gdzie pochwalić się może 19 meczami. 

Obecny sezon dla miał być dla niego ostatnią szansą na poważne zaistnienie w Hercie. Po udanym, półrocznym wypożyczeniu do SV Waldhof Mannheim (trzeci poziom rozgrywkowy w Niemczech) Jastrzembski wrócił do Berlina z zamiarem zawalczenia o pierwszy skład. Runda jesienna nie poszła do końca po jego myśli - rozegrał co prawda 8 spotkań ligowych i 2 pucharowe, lecz łączna liczba 301 minut zdecydowanie nie powala na łopatki. Skrzydłowy jest również młodzieżowym reprezentantem Polski, choć w przeszłości grywał również w kadrach juniorskich Niemiec. Tak prezentują się jego dotychczasowe statystyki w karierze reprezentacyjnej:

  • Polska U-15 - 4 mecze, 1 gol
  • Polska U-16 - 4 mecze, 1 gol
  • Niemcy U-16 - 5 meczów, 1 gol
  • Niemcy U-17 - 15 meczów, 4 gole
  • Niemcy U-18 - 1 mecz, 0 goli
  • Niemcy U-19 - 8 meczów, 0 goli
  • Polska U-21 - 1 mecz, 0 goli

Podczas przygody w młodzieżowych kadrach Polski, Jastrzembski zdążył poznać się z zawodnikami, którzy występują aktualnie w Śląsku. Skrzydłowy grał u boku Mateusza Praszelika Przemysława Bargiela, a swojego czasu dostał również powołanie od trenera Jacka Magiery, który przekonywał go do gry dla Polski. Co ciekawe, Jastrzembski spotkał się również z Marcelem Zyllą, lecz miało to miejsce na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec U-17 pod batutą trenera Christiana Wucka.

Oprócz wspomnianej wcześniej uniwersalności, główne atuty Jastrzembskiego to dynamika oraz dobra, przynajmniej jak na polskie warunki, technika. 21-latek dobrze czuje się z piłką przy nodze i jest zwinny, co w połączeniu z szybkością sprawia, że chętnie wchodzi w pojedynki 1 na 1. Znacznie lepiej od strzelania idzie mu asystowanie, co z łatwością można zauważyć po prześledzeniu jego statystyk w młodzieżowych drużynach Herthy. Jastrzembski notuje ostatnie podanie średnio niemal dwa razy częściej niż samemu trafia do siatki rywali.

Według naszych informacji, młody zawodnik na dniach ma podpisać kontrakt ze Śląskiem. Do finalizacji transferu pozostały już jedynie kwestie medyczne oraz samo podpisanie umowy. Możliwe jest również, że wraz z Dennisem w barwach wrocławskiego klubu oglądać będziemy jego starszego brata - Chrisa, lecz musiałoby to zostać najpierw poprzedzone testami. Starszy z braci Jastrzembskich miałby zasilić drużynę rezerw. 25-latek błąkał się do tej pory w niższych ligach niemieckich, ma za sobą także epizod w Bytovii Bytów, a aktualnie nie ma klubu.

ZOBACZ też: Wirtualna Karta Kibica oraz nowe ceny biletów

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.