REZERWY: Przełożony mecz z Górnikiem

20.03.2023 (14:12) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/8/news01_6302366484d67.jpg

fot.: Rafał Sawicki

W najbliższy weekend rezerwy Śląska Wrocław miały rozegrać mecz w ramach 23. kolejki II ligi z lokalnym rywalem. Starcie jednak zostało przełożone ze względu na powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.  

Pierwotnie mecz Śląska II Wrocław z Górnikiem Polkowice miał odbyć się w najbliższą sobotę 25 marca o godzinie 12:00, ale spotkanie zostanie rozegrane jednak w środę 5 kwietnia. Wpływ z pewnością na taki obrót spraw mają powołania do młodzieżowych reprezentacji Karola Borysa (turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy U17) oraz Mateusza Stawnego (mecz z Czechami w U20). W ekipie gości wystąpić nie może z kolei Jan Kuźma, który w tym sezonie cztery razy wystąpił w drugoligowych rozgrywkach, a na zgrupowaniu kadry do lat 20. spotka się on z wspomnianym już Stawnym.

W rundzie jesiennej podopieczni Krzysztofa Wołczka wygrali z polkowiczanami 3:1 po golu Huberta Muszyńskiego i dublecie Przemysława Bargiela. Od trzech kolejek wrocławianie pozostają jednak bez żadnego punktu, a ich sytuacja powoli staje się dramatyczna - z 21 punktami zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Skrót ostatniego meczu z Olimpią Elbląg (1:2) znajdziecie TUTAJ.

Z podobnego powodu co mecz Śląska z Polkowicami, nie odbędzie się w pierwotnym terminie także spotkanie Lecha II Poznań z Garbarnią Kraków, zaplanowane na godzinę 15:00. Dokładne godziny obu starć, które rozegrane zostaną 5 kwietnia, nie są jeszcze znane.

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Olimpia Elbląg 2:1 Śląsk II Wrocław