TRANSFERY: Exposito odejdzie do Włoch?

19.12.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/10/erik2_6347d2255c514.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Po słabym sportowym roku przy Oporowskiej szukają możliwości podreperowania klubowego budżetu. Erik Exposito tej zimy może zamienić ekstraklasę na walkę o awans do Serie A. 

Informacje o tym, że Śląsk Wrocław w zimowym okienku transferowym może sprzedać swojego najlepszego napastnika pojawiły się w mediach społecznościowych przed weekendem. Pozyskaniem Erika Exposito miałby być zainteresowany wicelider Serie B Reggina, a informacje na ten temat przekazali Kamil Warzocha z portalu Weszło, a także znany użytkownik Twittera o nicku Adam. Według doniesień tego pierwszego, wrocławianie w tym momencie nie mają co liczyć na zarobek co najmniej miliona euro, na który nastawiali się w przypadku Exposito.

Po słabszej rundzie jesiennej, w której Hiszpan strzelił tylko trzy gole w ekstraklasie, Śląsk może być zmuszony do obniżenia swoich oczekiwań. Poza Włochami, zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVP Sport, napastnikiem z Oporowskiej mają interesować się również kluby z Turcji oraz Chin. Przedłużany w sierpniu ubiegłego roku kontrakt napastnika z zielono-biało-czerwonymi obowiązuje do końca przyszłego sezonu.

Kierunek Państwa Środka może wzbudzać mieszane wspomnienia wśród kibiców Śląska, bo przecież dokładnie dwanaście miesięcy temu transfer Exposito do tego kraju legł w gruzach na ostatniej prostej. Pytany przez nas ówczesny trener Jacek Magiera zdążył już nawet powiedzieć, że przestaje traktować Hiszpana jak członka zespołu, jednak ostatecznie wrocławianom duży transfer przeszedł koło nosa.

Niełatwa sytuacja ekonomiczna klubu z Oporowskiej nie jest tajemnicą. Zakończenie poprzedniego sezonu dopiero na ostatnim bezpiecznym miejscu wiązało się przecież z wymiernymi stratami finansowymi, a o tym, że budżet opiera się też na transferach wychodzących w niedawnej rozmowie z nami mówił sam prezes klubu Piotr Waśniewski. Również dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka pytany przez Śląsknet o plan na zimowe okienko nie ukrywał, że jeśli zimą nie uda się wykonać ruchu wychodzącego z klubu, to trudno będzie zakontraktować jakiegokolwiek nowego piłkarza, a w sprawie Exposito do Wrocławia wpływają zapytania.

ZOBACZ też: REZERWY: Fatalny domowy rok

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.