Kibice Śląska dla Piotrusia

30.01.2022 (17:09) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2022/1/Sniezka1_61f6b98e096eb.jpg

fot.: Paweł Kot

Tydzień temu przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i Kibice Razem Wrocław zdobyli Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Sudetów i całego Śląska. Termin wejścia nie był przypadkowy. 

Cała ta zimowa wyprawa miała na celu wsparcie „Otinia”. Tego dnia swoje urodziny obchodził mały piłkarz, ale wielki wojownik Piotruś Błaszczak. Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk postanowiło dołączyć do grona dobrych ludzi, którzy wspierają „Otinia”.

– Na szczycie zaprezentowaliśmy transparent z adresem zrzutki dla naszego młodego bohatera Piotrusia Błaszczaka, którego zaatakował ohydny nowotwór mózgu. Zachęcamy wszystkich kibiców Śląska o wielkich sercach do wsparcia byłego zawodnika Akademii Śląska Wrocław. Od wtorku na naszym profilu ruszamy z licytacjami pamiątek Śląska.  Po powrocie do Wrocławia postanawiamy zrobić niespodziankę Piotrusiowi. Zbieramy się z tyłu bloku, w którym mieszka nasz młody solenizant. Gdy pojawia się w oknie przy asyście odpalonych rac śpiewamy mu „sto lat”! „Otionio” wracaj do zdrowia Wojowniku! Jesteśmy z Tobą!

– mówi Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i pomysłodawca akcji.

Tak jak „Wielki Śląsk” wcześniej ogłosił, od wtorku trwają naprawdę ciekawe licytacje gadżetów Śląska na Facebookowym profilu "Stowarzyszenie Wielki Śląsk" i "Kibice Razem Wrocław". Ciągle pojawiają się nowe przedmioty. Zachęcamy do brania w nich udziału i wsparcia Piotrusia.

Link do zrzutki dla „Otinia”: Zrzutka.pl/bym4kv

ZOBACZ też: Gretarsson przeciera szlak, czyli obcokrajowcy w Śląsku

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.