Co z wygasającym kontraktem Schwarza?
23.05.2023 (16:35) | Krzysztof Banasik
fot.: Paweł Kot
Petr Schwarz jest jednym z niewielu zawodników Śląska, którym latem wygasają umowy z wrocławskim klubem. Klub poinformował, jaki będzie dalszy los czeskiego pomocnika.
Oprócz Schwarza, o przedłużenie umów, spośród graczy trenujących z pierwszym zespołem, martwić się muszą także Adrian Łyszczarz, Józef Burta i Dawid Bałdyga. Niewiadoma jest także przyszłość Mariusza Pawelca, który w niedzielę dostał możliwość zaliczenia 320. meczu w ekstraklasie.
Schwarz do Śląska trafił w maju 2021 roku z Rakowa Częstochowa i podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. Opcja ta polegała na rozegraniu konkretnej liczby minut, które czeski pomocnik już zaliczył. Śląsk skorzystał więc z tego zapisu, a to oznacza, że aktualny kontrakt Schwarza obowiązywać będzie przez kolejny sezon.
Były zawodnik Rakowa Częstochowa od początku pobytu przy Oporowskiej jest bardzo często podstawowym graczem zespołu. W tym sezonie wystąpił 27 razy, zdobył w nich 3 gole, dołożył też 2 asysty.
AKTUALIZACJA
Klub oficjalnie poinformował o przedłużeniu kontraktu z Petrem Schwarzem do czerwca 2024 roku. Niedawno umowę prolongował także młody i perspektywiczny bramkarz Oskar Mielcarz, o czym pisaliśmy TUTAJ.
PODCAST: Do utrzymania jeden krok