W mediach o Śląsku: Trzecie zwycięstwo i awans na podium

31.08.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/8/KoPa_PogSzczSlaWro30082023_-3-ai_64ef97a11d9b8_64ef9b930f8e7.jpg

fot.: Paweł Kot

Po zwycięstwie Śląska z Pogonią (2:0) zaglądamy do mediów, żeby zobaczyć, co dziennikarze piszą o tym meczu? Spoiler: nie brakuje pochwał dla WKS-u. którzy wygrali trzecie spotkanie z rzędu. 

Przegląd Sportowy: Znakomita forma Śląska! Wrocławianie znowu wygrali. Dramat Pogoni

"Pogoń Szczecin przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:2 w zaległym spotkaniu 3. kolejki ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla drużyny Jacka Magiery zdobył Petr Schwarz. Po przerwie wynik ustalił Piotr Samiec-Talar. Dla Śląska to trzecia wygrana z rzędu, z kolei Portowcy doznali trzeciej kolejnej porażki."

Meczyki: Śląsk Wrocław wydarł zwycięstwo Pogoni Szczecin. VAR uratował sędziego i zespół Magiery

"Śląsk Wrocław ostatecznie pokonał Pogoń Szczecin 2:0 (1:0) w zaległym meczu ekstraklasy. Co ciekawe, sędzia Damian Kos aż trzykrotnie mylił się na niekorzyść drużyny Jacka Magiery, ale jego decyzje zmieniał VAR."

WP Sportowe Fakty: Dwa gole w Szczecinie. Lawina gwizdów z trybun

"Śląsk Wrocław zadomawia się w czołówce ekstraklasy. W zaległym meczu zwyciężył z Pogonią 2:0. Od publiczności oberwało się piłkarzom ze Szczecina, a także sędziom, którzy podejmowali kontrowersyjne decyzje."

Interia Sport: Degrengolada pucharowicza trwa. Trzecia porażka z rzędu

"Pogoń Szczecin zakopuje się w coraz głębszym kryzysie. Tegoroczny pucharowicz przegrał właśnie trzeci mecz ligowy z rzędu – tym razem 0:2 ze Śląskiem Wrocław przed własną publicznością. „Portowcy” osunęli się na 14. miejsce w tabeli, a nad strefą spadkową mają zaledwie punkt przewagi. Zupełnie inne nastroje panują natomiast we Wrocławiu. Śląsk ma 10 „oczek” i traci tylko dwa do lidera z Białegostoku."

Weszło: Pogoń znowu w czapkę. Śląsk znów zwycięski. A sędzia Kos zagubiony

"Pogoń i Śląsk odrobiły zaległości z 3. kolejki. Portowcy nadal szukają formy, a wrocławianie potwierdzili, że są na fali. Znowu świetne zawody rozegrał Erik Exposito, który co prawda nie zdobył bramki, ale zaliczył kluczowe zagrania przy obu bramkach wrocławian. Goście wygrali w Szczecinie 2:0 i są już na trzecim miejscu w tabeli. Fatalnie dzisiejsze zawody prowadził Damian Kos, którego błędne decyzje trzy razy poprawiał VAR."

Gazeta Wrocławska: Śląsk się nie zatrzymuje! Trzecie zwycięstwo i awans na podium

"W zaległym meczu 3. kolejki ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał z Pogonią Szczecin na wyjeździe 2:0. Bramki dla WKS-u zdobywali Petr Schwarz i Piotr Samiec-Talar. WKS dzięki tej wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy."

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Pogoń - Śląsk

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.