Olsen: Jestem dumny z Bukowskiego

06.02.2023 (18:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2022/8/olsen2_6302801f26bfb.jpg

fot.: Paweł Kot

W przedostatnim meczu 19. kolejki ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:0 po golach Erika Exposito i Johna Yeboaha. Co po ostatnim gwizdku powiedział kapitan Wojskowych Patrick Olsen?  

Pomimo wygranej widać było, że nie był to dla was łatwy mecz. Pogoń prawie przez całe spotkanie atakowała i w każdej chwili mogła zdobyć bramkę. 

Kiedy jesteśmy pod presją i nie mamy piłki, bronimy się jak wojownicy, a kiedy rywal się tego nie spodziewa, zaczynamy atakować. Tak było w meczu z Pogonią. W zeszłym tygodniu mieliśmy dużo piłki i popełniliśmy kilka błędów, które Zagłębie wykorzystało. Teraz trochę się zmieniło i zagraliśmy dobry mecz. 

Po pierwszej połowie ciężko było o jakiś pozytyw w grze ofensywnej. Nie udawały się wam kontrataki, a na drugą część spotkania wyszliście już jak odmienieni. Co powiedział wam trener w szatni? 

Powiedział, że potrzebujemy grać z piłką u nogi, musimy być spokojni z piłką i się nie stresować. Staramy się być spokojni i czasem zmieniać strony. Wiemy, że z przodu jesteśmy niebezpieczni. Mamy bardzo dobrych zawodników, by tworzyć sytuacje i je wykorzystywać. 

Tak jak wspomniałeś, tydzień temu zagraliście chaotycznie. Przeciwko Pogoni zmieniliście taktykę i o wiele lepiej wyglądaliście w obroni. 

Szczerze mówiąc, musimy się tak bronić w każdym meczu. Musimy dawać z siebie 120% i pracować tak, jak przeciwko Pogoni, a jeśli uda nam się dobrze radzić sobie z piłką, to będziemy bardzo niebezpieczni. To są rzeczy, z którymi musimy pracować co tydzień. 

W kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanego Petra Schwarza, którego zastąpił Adrian Bukowski. Jak układała Ci się współpraca z nim podczas niedzielnego spotkania? 

Myślę, że Adrian był jednym z najlepszych graczy na boisku, zagrał bardzo dobrze. Widziałem go przez ostatnie kilka tygodni na treningu i trenował bardzo dobrze, więc zasłużył na miejsce w składzie i wykorzystał szansę. Jestem z niego dumny.

 

 

 

ZOBACZ też: Leszczyński: Brakowało mi czystego konta

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.