W mediach o Śląsku: Wydawało się, że będzie remis

18.02.2023 (06:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/2/PO+JY_63e8fefbe879d.jpg

fot.: Paweł Kot

Po porażce Śląska z Widzewem 0:1 zaglądamy do medialnych relacji. Dziennikarze podkreślają, że Widzew rzutem na taśmę zdobył trzy punkt, a WKS wciąż musi patrzyć za siebie i odliczać liczbę punktów do strefy spadkowej.  

Eurosport: Widzew wreszcie zwycięski. Śląsk pogrążony w ostatniej minucie 

"Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Spadło tempo i drużyna trenera Ivana Djurdjevicia nie czekała już tylko na kontrataki, ale sama częściej kreowała grę. Mecz się wyrównał, lecz nadal długo brakowało w nim płynnych akcji i sytuacji bramkowych."

Meczyki: Gol w 93. minucie dał zwycięstwo Widzewowi Łódź! Beniaminek rzutem na taśmę pokonał Śląsk Wrocław [WIDEO]

"Widzew Łódź rzutem na taśmę wygrał 1:0 ze Śląskiem Wrocław. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 93. minucie trzy punkty gospodarzom dał Kristoffer Hansen."

Przegląd Sportowy: Zła passa Widzewa przełamana! Śląsk nie dał rady w końcówce

"Wrocławianie wciąż nie mogą czuć się pewni utrzymania w lidze — ich przewaga nad 16. w tabeli Zagłębiem Lubin wynosi obecnie tylko pięć punktów."

Polskie radio: Ekstraklasa: Widzew - Śląsk. Beniaminek wreszcie wygrał, koniec passy remisów

"Podopieczni Ivana Djurdjevicia mogli więc pluć sobie w brodę. Śląsk rzadziej utrzymywał się przy piłce, jednak Yeboah mógł wyprowadzić wrocławian na prowadzenie do przerwy." 

Weszło: Widzew zakończył związek z remisami

" Garcia może i stał blisko Pawłowskiego, ale pojedynek główkowy przegrał z nim bez walki. A Verdasca – cóż… Zdecydowanie za późno doskoczył do Hansena. Konrad Poprawa miał koło siebie Sancheza i norweskiego pomocnika, nie mógł pokryć dwóch. Został przy Hiszpanie, Hansen uciekł i tak oto wrocławianie doznali ósmej porażki w sezonie."

Sport.pl: Ależ końcówka w Łodzi. Zwycięski gol w 93. minucie

"Śląsk swoje ataki opierał głownie o Johna Yeboaha. Skrzydłowy wrocławskiej ekipy miał wybitną sytuację do strzelenia gola złym wybiciu bramkarza Widzewa. W ostatniej chwili pustą bramkę zasłonił ciałem jeden z defensorów łodzian, który odbił piłkę."

TVP Sport: PKO Ekstraklasa. Widzew gra do końca! Beniaminek pokonał Śląsk po golu w ostatniej minucie

"Już wydawało się, że w meczu Widzewa Łódź ze Śląskiem Wrocław padnie bezbramkowy remis."

 Goal.pl: Hansen bohaterem Widzewa! Gol w doliczonym czasie gry pozbawił Śląsk punktów

"Mecz był bardzo otwarty i pierwsza część spotkania przyniosła po kilka sytuacji z obu stron. Zabrakło jednak konkretów. Akcje często kończyły się zablokowanymi uderzeniami czy niedokładnymi podaniami. Mimo to to tempo starcia Widzewa ze Śląskiem było bardzo dobre. Każdy z zespołów dążył do zdobycia bramki, ale robił to nieskutecznie. Ostatecznie obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie."

 

ZOBACZ też: Niedźwiedź: Szacunek dla drużyny