Poprawa: Kibice stworzyli cudowną atmosferę

14.11.2022 (10:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2022/11/slasknet-38_63714c3351a1a_637156e9808db.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Mimo bezbramkowego remisu nie można było narzekać na nudę (relacja dostępna TUTAJ). Śląsk i Legia zadbali o emocje do końca w ostatnim meczu 2022 roku. Co po zakończeniu spotkania miał do powiedzenia Konrad Poprawa? 

Konrad Poprawa - jeden z wyróżniających się zawodników spotkania. Jak ocenisz ten prawdopodobnie najdłuższy mecz w tym roku?

Dziwny mecz, bo było dużo przerw i to wytrącało obie drużyny z rytmu. Musimy szanować ten punkt, bo wszyscy widzieliśmy co Legia stworzyła i strzeliła gola tak naprawdę, lecz dzięki dobrej reakcji w obronie złapaliśmy zawodnika gości na spalonym. 

Czujecie niedosyt po tym meczu?

Oczywiście. Legia kontrolowała grę, ale kontratakami też potrafiliśmy stworzyć sytuacje.

To było szczególne spotkanie ze względu na 75-lecie, były oprawy i to wszystko wyglądało efektownie. Czuliście dodatkowy dreszcz emocji przed meczem?

Jasne, że tak. Szacunek dla kibiców, bo stworzyli cudowną atmosferę dzisiaj i chciałbym zaprosić na kolejne spotkania, gdyż przy takich trybunach miło się gra i jest dla kogo walczyć. 

To było też ostatnie spotkanie w 2022 roku. Jak podsumujesz te 12 miesięcy, może też z twojej perspektywy. Po zmianie trenera zacząłeś więcej grać.

Doceniam to, że gram. Dla mnie gra jest najważniejsza i wiadomo, że gdzieś tam popełniam błędy, ale jestem takim zawodnikiem, że chcę się uczyć i wyciągać wnioski.  

Co teraz? Sztab nakreślił jakieś plany?

Jeszcze nie, będziemy o tym rozmawiać. 

ZOBACZ też: Djurdjević: Wiosną można oczekiwać od nas dużo pozytywnego

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.