Ofensywny gracz na testach w Śląsku Wrocław

06.12.2023 (10:40) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/12/pena_65703c47303dc.jpg

fot.: instagram.com/lewuis_pena9

Jak udało nam się dowiedzieć, na testach sportowych w Śląsku Wrocław przebywa wenezuelski piłkarz, mogący grać zarówno jako napastnik i skrzydłowy.  

Podczas niedzielnego meczu Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa wśród piłkarzy gospodarzy można było dostrzec nową postać, która dużo czasu spędzała u boku Matiasa Nahuela Leivy. Tą osobą jest 19-letni Lewuis Pena. Według naszych informacji - trenuje z pierwszą drużyną WKS-u i jego ewentualne pozyskanie uzależnione jest od prezentowanego na zajęciach poziomu. 

Pena to środkowy napastnik, mogący grać również jako skrzydłowy. W 2023 roku reprezentował on barwy zespołu Rayo Zuliano z najwyższej klasy rozgrywkowej w Wenezueli. Wystąpił w piętnastu spotkaniach, w których zdobył trzy bramki i zaliczył jedną asystę. 

- Lewuis jest napastnikiem z dużą siłą, szybko atakuje w niewielkich przestrzeniach i ma dobrą siłę fizyczną. Musi poprawić swoje wykończenie, być bardziej spokojny i podejmować najlepsze decyzje

- mówi nam dziennikarz Raul Zambrano Cabello z portalu Sports Venezuela.

ZOBACZ też: Głosy z sieci: ''Trzeba szanować ten punkt''

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.