Dwóch byłych piłkarzy Śląska w sztabie nowego selekcjonera

20.09.2023 (12:15) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/9/probierz_650ab77e275dd.jpg

fot.: Rafał Sawicki

W środę nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz, dotychczasowy trener kadry U-21. W sztabie niespełna 51-latka znaleźli się dwaj byli piłkarze Śląska Wrocław. Jakie role będą pełnić?  

Po pięciu kolejkach eliminacji mistrzostw Europy 2024 reprezentacja Polski zajmuję czwarte miejsce w tabeli, a szansa na bezpośredni awans na turniej finałowy jest tylko iluzoryczna. Po przegranej w Tiranie z Albanią, z posadą selekcjonera pożegnał się Fernando Santos. Przez ostatni tydzień trwała zagorzała dyskusja, który z polskich trenerów powinien zastąpić Portugalczyka. Ostatecznie wybór padł na Michała Probierza, który od lipca 2022 roku stał na czele kadry U-21. 

Niespełna 51-latek kompletuje swój nowy sztab, a znajdzie się w nim dwóch byłych piłkarzy Śląska Wrocław. Mowa o wychowanku Tomaszu Kuszczaku, który będzie jednym z trenerów bramkarzy (obok Andrzeja Dawidziuka), a także wieloletnim kapitanie WKS-u, Sebastianie Mili. 41-latek w ekipie Probierza będzie pełnić rolę asystenta. 

Nowy selekcjoner zadebiutuje 12 października w wyjazdowym meczu z Wyspami Owczymi. 

ZOBACZ też: Rekord jest blisko (PODCAST)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.