Sandecja odniosła się do decyzji PZPN-u

18.11.2022 (23:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2022/11/cats_636d5d5160415.jpg

fot.: Krzysztof Porębski

Sandecja Nowy Sącz, która została ukarana walkowerem po meczu ze Śląskiem odniosła się do decyzji PZPN-u. W komunikacie możemy przeczytać, że klub nie odwoła się od werdyktu.  

Polski Związek Piłki Nożnej w czwartkowy wieczór opublikował decyzję w sprawie meczu Sandecja-Śląsk. PZPN podjął decyzję o przyznaniu walkowera na niekorzyść Sandecji. Kibice WKS-u natomiast otrzymali 6-miesięczny zakaz wyjazdowy na mecze Pucharu Polski w tym sezonie, a klub zobowiązany jest do zapłacenia kary wynoszącej 190 tysięcy złotych (równowartość premii za awans do ćwierćfinału PP). Więcej o decyzji PZPN-u piszemy TUTAJ.

W piątek wieczorem klub z Nowego Sącza odniósł się do tej decyzji.

Komunikat Sandecji: 

,,W odniesieniu do decyzji Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN oraz Komisji Dyscyplinarnej PZPN w kwestii incydentu podczas pucharowego meczu ze Śląskiem Wrocław informujemy, że Klub nie będzie się od werdyktu odwoływał.

Podtrzymujemy stanowisko, o którym informowaliśmy tuż po zdarzeniu, że nie będziemy domagać się walkowera. Nie popieramy rozstrzygnięć w gabinetach, najważniejsza jest rywalizacja sportowa i wynik, który zapadł na boisku.

Istotnym jest fakt, że sprawa dyskryminacji rasowej nie przeszła bez echa. W dalszym ciągu, w pełni solidaryzujemy się z postawą naszych zawodników. Głęboko wierzymy, że wnioski zostaną wyciągnięte, a doświadczenie zdobyte w ten sposób będzie procentować.''

Śląsk nie wydał żadnego oświadczenia odnoszącego się do decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

źródło: sandecja.pl

ZOBACZ też: Tygodniowy rozkład jazdy (19.11 - 20.11)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.