W mediach o Śląsku: Remisowa inauguracja

16.07.2022 (14:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/7/wzl_62d29c56226d3.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Po bezbramkowym remisie w derbach Dolnego Śląska w Lubinie, zaglądamy do medialnych relacji. Dziennikarze podkreślają wyrównany poziom spotkania, nieskuteczność i końcówkę naznaczoną niekoniecznie piłkarskimi emocjami. 

"Przegląd Sportowy": Bezbramkowy remis po bezbarwnym spotkaniu

"Śląsk rozpoczął mecz bez żadnego ze sprowadzonych latem zawodników, ale to właśnie do wrocławian należały pierwsze minuty, bo mieli cztery rzuty rożne, Kacper Bieszczad musiał ratować swój zespół po bombie zza pola karnego Petra Schwarza, a strzał Javiera Hyjka z linii pola karnego zdołali w ostatniej chwili podbić nad poprzeczkę obrońcy Zagłębia. Wątpliwej jakości widowisko zakończyło się remisem 0:0".

WP Sportowe Fakty: Było gorąco w Lubinie, derby Dolnego Śląska mogły zakończyć się inaczej

"Aktywny początkowo Śląsk nieco zgasł w drugiej części pierwszej połowy, natomiast łatwość w dochodzeniu do sytuacji bramkowych mogła zadowolić kibiców tego klubu po fatalnym bilansie meczów wyjazdowych w ubiegłym sezonie. Dopiero przed przerwą odpowiedzieli miejscowi, ale szanse marnowali Martin Doleżal i Tomasz Pieńko. W drugiej połowie wiele wskazywało na to, że Zagłębie będzie się napędzać, ale potężne działo w poprzeczkę posłał Piotr Samiec-Talar".

Interia: Dużo akcji, mało konkretów. Derby na remis

"W mediach, ale również w internetowych dyskusjach kibiców, dało się wyczuć nadzieję na powtórkę z września 2019 roku. Wtedy w derbach Dolnego Śląska padł niesamowity wynik 4-4, a oba zespoły zapewniły widowisko, którego fani jeszcze długo nie zapomną. Pierwsze minuty piątkowego spotkania dawały nadzieję na równie emocjonującą partię. Śląsk wszedł w mecz bardzo intensywnie, a i głośno dopingowane Zagłębie nie chciało odstawiać nogi. Tymczasem na boisku było wszystko, tylko nie skuteczna finalizacja. Widać było, że to dopiero pierwsza kolejka nowego sezonu i celowniki nie są jeszcze odpowiednio skalibrowane".

TVP Sport – Zagłębie zremisowało ze Śląskiem

"Dwa z trzech wcześniejszych meczów Zagłębia ze Śląskiem kończyły się bezbramkowymi remisami. Tym razem derby Dolnego Śląska zakończyły się tak samo i w pierwszej kolejce ekstraklasy drużyny podzieliły się punktami. W ostatnim kwadransie doszło do przepychanek między zawodnikami oby zespołów, po których żółte kartki obejrzeli rezerwowi Filip Starzyński i Erik Exposito".

ZOBACZ też: Poprawa: Czułem, że muszę być gotowy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.