Kto poprowadzi Śląsk w przyszłym sezonie? Jacek Magiera zdecydował!

03.06.2023 (18:45) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/5/KoPa_SlaWroWisPlo13052023_-14-denoise_64601d9005d6b_646b6d7ee5188.jpg

fot.: Paweł Kot

Według informacji Karola Bugajskiego z Przeglądu Sportowego, które udało nam się potwierdzić, Jacek Magiera pozostanie na stanowisku trenera Śląska Wrocław. 46-latek podpisze nową umowę z klubem, która będzie obowiązywać do czerwca 2025 roku.  

Jacek Magiera wrócił do Wrocławia 21 kwietnia, gdy z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Ivan Djurdjević. 46-latek otrzymał od zarządu klubu misję utrzymania Śląska w ekstraklasie. Po bardzo obiecującej końcówce sezonu, WKS w ostatnich czterech meczach zdobył siedem punktów i ostatecznie zajął 15. miejsce. 

Jeszcze przed ostatnim spotkaniem z Legią Warszawa odbyło się spotkanie trenera z prezydentem miasta Jackiem Sutrykiem. Zostało ono zakończone złożeniem propozycji o przedłużeniu kontraktu, który kończy się 30 czerwca 2023 roku. W międzyczasie pojawiły się pogłoski, że chrapkę na ściągnięcie do siebie 46-latka ma pierwszoligowa Stal Rzeszów. 

- Dzisiaj nie jest ten moment, abym podejmował decyzje. Przez dwa, trzy dni chciałbym wyczyścić głowę i trochę odpocząć z rodziną. To czas dla nich. Ostatni miesiąc był bardzo intensywny dla każdego z nas. Za kilka dni podejmę ostateczną decyzję

- mówił jeszcze kilka dni temu były selekcjoner kadry U-20. 

Według informacji Karola Bugajskiego z Przeglądu Sportowego, a także Marcina Torza z Super Expressu (potwierdzonych też przez nas) - Jacek Magiera przyjął propozycję i podpisze nową umowę ze Śląskiem Wrocław obowiązującą do czerwca 2025 roku. 

 

ZOBACZ też: Mistrzostwa Europy do lat 17 (PODSUMOWANIE)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.