FUTSAL: Niespodzianka w Pucharze Polski, Śląsk gra dalej

15.01.2023 (20:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/12/318225033_577360474397745_2675846748787879317_n_638ded2c8301e.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

W trzeciej rundzie Pucharu Polski w Futsalu II-ligowy Śląsk zmierzył się z drużyną z ekstraklasy AZS UŚ Katowice. Wrocławianie sprawili sporą niespodziankę wygrywając 2:1 (1:1) i awansując do kolejnego etapu. 

Mecz był widowiskiem przez duże "W" i dostarczył kibicom niesłychanie dużo emocji. Faworytem byli goście, którzy od początku uzyskali przewagę. Na szczęście Śląsk zagrał bardzo mądrze, nie poszedł na wymianę ciosów tylko skutecznie się bronił, czekając na swoją okazję. Zawodnicy Śląska skutecznie rozbijali akcje AZS, a gdy ci przedzierali się przez linię obrony, często pudłowali.

Śląsk pierwszy raz zagroził bramce rywala w dziewiątej minucie. Po ładnej akcji strzelał Taranek, chwilę później na uderzenie zdecydował się Gorczyca. Na początku 12. minuty goście uzyskali prowadzenie po strzale Mateusa. AZS dalej przeważał, ale Śląsk umiejętnie się bronił, coraz częściej też kontratakował. Strzelali Lytvynenko, Bondarenko i Jajko. Wreszcie w 14. minucie solową akcję przeprowadził Gojlik i został sfaulowany. Arbiter podyktował karnego, którego na bramkę zamienił Stasiak. W 18. minucie Jajko mocnym uderzeniem trafił w słupek. Chwilę później to samo zrobili rywale (w całym meczu słupek trzykrotnie przeszkodził gościom w zdobyciu bramki).

W drugiej połowie gra mocno się wyrównała. Śląsk grał coraz odważniej, nie zapominając o obronie. W 26. minucie najlepszy strzelec Śląska zdecydował się na strzał z dystansu i wyprowadził zespół na prowadzenie. Awans do kolejnej rundy był coraz bliżej. Śląsk coraz bardziej kontrolował grę, skutecznie się broniąc, ale też stwarzał sytuacje (Gojlik, Taranek, Jajko, Stasiak). Na uwagę zasługuje też świetna postawa obu bramkarzy. Wrocławski Dudek w 35. minucie popisał się nie lada wyczynem broniąc w zamieszaniu podbramkowym trzy strzały pod rząd.

WkS Śląsk Futsal Wrocław – AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice 2:1

Stasiak (karny), Jajko – Mateus

Skład Śląska: Dudek – Kozak, Bondarenko, Jajko, Lytvynenko oraz Taranek, Gorczyca, Gojlik, Stasiak i Shutyak. Bez gry: Sasiela, Maslynkov, Kapinos.

Kolejna runda odbędzie się 4-5 lutego. Z kolei za tydzień, w niedzielę 22.01 w Brzegu Śląsk zmierzy się w meczu na szczycie II ligi z Futsal Team Brzeg.

ZOBACZ też: Nowa nadzieja Śląska? Wołczek: Mocno mu kibicujemy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.