Powołanie dla Bukowskiego

14.05.2021 (17:15) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/4/bukowski_60880b16e80cd.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Utalentowany zawodnik Śląska dostrzeżony przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19. Adrian Bukowski przełom maja i czerwca spędzi na zgrupowaniu w Gniewinie. 

Urodzony w 2003 roku Adrian Bukowski przeniósł się do Wrocławia z Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin trzy miesiące temu. Szybko wywalczył sobie miejsce w składzie drugoligowych rezerw Śląska – w drużynie trenera Piotra Jawnego rozegrał już 13 meczów, większość w podstawowym składzie. Jego talent dostrzegł również Jacek Magiera, który w ostatnich tygodniach najpierw zaprosił Bukowskiego do treningu z ekstraklasową drużyną Śląska, a niedługo później włączył do kadry pierwszego zespołu zielono-biało-czerwonych.

Bukowski znalazł się w gronie 27 zawodników powołanych przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski U-19 Mariusza Rumaka na zgrupowanie, które w dniach 31 maja – 3 czerwca odbędzie się w Gniewinie. Na liście dostrzeżonych przez selekcjonera widnieją również nazwiska między innymi Filipa Borowskiego z Lecha II, przeciwko któremu Bukowski jeszcze w ubiegłą sobotę miał okazję zagrać w meczu II ligi przy Oporowskiej. Trener Rumak wyróżnił także między innymi bardzo dobrze zapowiadającego się bramkarza Liverpoolu Jakuba Ojrzyńskiego czy najmłodszego debiutanta w historii Lechii Gdańsk Kacpra Urbańskiego, który zimą zamienił stolicę Pomorza na włoską Bolognę.

Były trener Śląska Mariusz Rumak przejął reprezentację Polski do lat 19 po Jacku Magierze, który w połowie marca, krótko przed podpisaniem kontraktu we Wrocławiu, zrezygnował z pracy w PZPN. Jak argumentował w jednej z pierwszych wypowiedzi po związaniu się z zielono-biało-czerwonymi, główny wpływ na jego decyzję miało podyktowane pandemią odwołanie kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Magiera przed objęciem Śląska prowadził reprezentacje Polski U-20 i U-19 przez trzy lata.

ZOBACZ też: Znamy sędziego! Czy będzie VAR?