Śląsk szlifuje formę w Turcji

18.01.2022 (14:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/8/golla_610ae1957a212.jpg

fot.: Paweł Kot

Zespół trenera Jacka Magiery rozpoczął najważniejszą część przygotowań do rundy wiosennej. Po intensywnym początku zgrupowania, kolejne dni będą naznaczone meczami sparingowymi. 

Śląsk nad Bosfor przyleciał w sobotę, dzień po pierwszym tegorocznym sparingu przeciwko Warcie Poznań (1:0). Towarzyszami podróży wrocławian były zespoły Górnika Zabrze, Wisły Kraków oraz Radomiaka Radom, które na miejsce swoich zimowych przygotowań również wybrały Turcję. Zielono-biało-czerwoni zostali zameldowani w hotelu, w którym przygotowywali się również do drugiej części poprzedniego sezonu, co może stanowić dobrą wróżbę w kontekście wywalczonego wtedy prawa startu w europejskich pucharach. Sobotni wieczór upłynął pod znakiem regeneracji i odpoczynku po wyczerpującej podróżny, sztab trenera Jacka Magiery bardzo szybko zaordynował jednak pierwsze zajęcia.

Jak podaje oficjalna strona wrocławian, zarówno w niedzielę, jak i poniedziałek zawodnicy Śląska zrealizowali po dwie jednostki treningowe na murawie, a poza tym zostały również zorganizowane zajęcia na siłowni. Cytowany przez klubowe media trener przygotowania fizycznego Michał Polczyk tłumaczył, że takie obciążenia nie są niczym zaskakującym i zaznaczył, że zawodnicy w treningu są przecież zdecydowanie dłużej. Pomijając tydzień przygotowań na własnych obiektach we Wrocławiu, w okresie świąteczno-noworocznym byli już w treningu indywidualnym, a sparing z Wartą stanowił udane zwieńczenie pierwszego etapu pracy. Jak podaje Śląsk, w Turcji do tej pory przeprowadzono już treningi taktyczny, kształtujący wytrzymałość, a także kładący nacisk na finalizację akcji czy różne fazy gry w ofensywie.

Wtorek dla zawodników zielono-biało-czerwonych to przeddzień drugiego meczu sparingowego w 2022 roku. Poza treningami sztab trener Magiera zaplanował odprawy taktyczne w czterech grupach (bramkarze i obrońcy, wahadłowi, środkowi pomocnicy oraz zawodnicy ofensywne). Efekty tej pracy chcemy zobaczyć w środowym spotkaniu z TSV Hartberg – ósmym zespołem ligi austriackiej po rundzie jesiennej.

ZOBACZ też: Waśniewski: Zimę traktujemy jak korektę

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.