Magiera o przyszłości Exposito. Śląsk zakończył negocjacje

25.03.2024 (21:45) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/9/11_65134ed928706.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Napastnik Śląska Erik Exposito wciąż nie przedłużył umowy z wrocławskim klubem, która wygasa wraz z końcem czerwca. Na temat przyszłości Erika w ekipie Trójkolorowych wypowiedział się sam trener Jacek Magiera, który był gościem poniedziałkowego #SektoraŚląska.  

Pomimo wiosennego zacięcia, Erik Exposito jest wciąż najskuteczniejszym strzelcem Ekstraklasy w trwającym sezonie. 27-latek w rundzie jesiennej aż czternastokrotnie pokonał bramkarza rywali, dzięki czemu wyrobił sobie przewagę nad resztą konkurencji. Jednak w nowym roku piłka po jego strzałach nadal nie znalazła drogi do bramki

Nieznana jest również dalsza przyszłość Hiszpana przy Oporowskiej. Napastnik otrzymał jesienią propozycję nowego kontraktu, ale wciąż jej nie przyjął. W związku z tym pojawiły się głosy, że szanse na parafowanie umowy stają się coraz mniejsze. Mówił o tym już Jacek Magiera na początku marca: 

- Jestem zdania, że Erik najprawdopodobniej nie przedłuży kontraktu, ale z Wrocławia może odejść jako mistrz Polski oraz król strzelców

- zakomunikował trener Wojskowych przed starciem z Widzewem Łódź. 

Wątek ten został ponownie poruszony podczas cotygodniowego #SektoraŚląska na portalu "X", którego gościem był właśnie 47-letni szkoleniowiec. Z jego zapowiedzi wynika, że Hiszpan raczej rozstanie się z zespołem, a kwota na kontrakcie na pewno nie zostanie już zwiększona przez klub.

- Erik miał propozycję kontraktu i ponowiona czy zwiększona pula klubu nie będzie. Co się z nim wydarzy, to zobaczymy. Myślę, że większe szanse są na to, że po sezonie odejdzie i nie zagra u nas przy okazji następnych rozgrywek. A jak już ma zmieniać barwy, to świetnie byłoby, gdyby robił to jako król strzelców, zapisując się złotymi zgłoskami na kartach historii klubu

- powiedział Magiera. Warto dodać, że zainteresowanie napastnikiem przejawiały ostatnio dwa hiszpańskie kluby: Malaga oraz CD Tenerife. Oprócz 27-latka WKS dysponuje w ataku Patrykiem Klimalą i Patrykiem Szwedzikiem. Na początku miesiąca Śląsk rozwiązał umowę z inną "dziewiątką" - Kennethem Zohore.

ZOBACZ też: Śląsk zagrał dla Otinia

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.