OFICJALNIE: Jacek Magiera przedłużył kontrakt ze Śląskiem!

01.03.2024 (10:05) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2024/2/1_65d8ee058af84.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Na konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Widzewem Łódź, klub ogłosił przedłużenie kontraktu z trenerem WKS-u Jackiem Magierą. 

Po serii przedłużeń związanych z zawodnikami Śląska, przyszedł czas na sternika. Od grudnia klub poinformował o nowych umowach z: Rafałem Leszczyńskim, Petrem Schwarzem, Matiasem Nahuelem, Piotrem Samcem-Talarem oraz Aleksem Petkowem.

Jacek Magiera pierwszy raz został trenerem Wojskowych w kwietniu 2021 roku, kiedy zastąpił pod koniec sezonu Vietezslava Lavicke. Jego druga kadencja także rozpoczęła się w końcówce sezonu, kiedy pomógł uratować Śląskowi Ekstraklasę. Po niezwykle udanej rundzie jesiennej sezonu 2023/2024, klub ogłosił przedłużenie kontraktu ze szkoleniowcem. Jego obecna umowa obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku, natomiast nowa kończy się 12 miesięcy później, do końca czerwca 2026 roku.

- Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia i przedłużyliśmy umowę. Cieszę się z szansy, aby w kolejnych latach pracować w Śląsku Wrocław. Z prezesem Patrykiem Załęcznym, dyrektorem Davidem Baldą i resztą pracowników klubu chcemy kontynuować to, co robiliśmy do tej pory. Cele stawiamy sobie bardzo wysokie i chcemy, aby na koniec sezonu drużyna zdobyła miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach. Nic nowego nie będziemy robić, a kontynuować to, co zaczęliśmy. Chcemy robić wszystko, żeby Śląsk rósł w siłę

- komentuje Jacek Magiera.

Magiera trenował Śląsk w 68 meczach we wszystkich rozgrywkach, notując przy tym średnio 1,49 punktu na mecz. Tylko za ten sezon, średnia jest wyższa i wynosi ona 1,83 pkt/mecz. Pod jego wodzą Śląsk grał w kwalifikacjach do europejskich pucharów, bronił się przed spadkiem, a obecnie jest na dobrej drodze, aby walczyć do samego końca o medal Mistrzostw Polski.


- Staramy się przyzwyczaić kibiców, żeby przed ważnymi meczami przekazywać bardzo dobre informacje. Umowa z trenerem Jackiem Magierą obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. Liczymy, że to będzie owocna praca, jak do tej pory. Cały czas mamy jedną wizję prowadzenia zespołu. Na tej podstawie przedłużyliśmy umowę. Razem z dyrektorem Davidem Baldą i trenerem Jackiem Magierą traktujemy ten projekt jako długofalowy. Całe miasto i kibice zasługują na to, żeby to był klub topowy. Piłkarze w rozmowach też wielokrotnie podkreślają, że lepszego trenera niż Jacek Magiera nie ma

- mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

ZOBACZ też: REZERWY: Koniec przygotowań do boju o II ligę (PODSUMOWANIE)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.