Michniewicz: Sędzia popełnił błąd

11.09.2021 (22:49) | Daniel Żuliński
uploads/images/2020/10/KoPa_LegWar_SlaWro_21102020_-19_5f95507ac8d3a.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa. Emocji było mnóstwo, czego nie krył na pomeczowej konferencji trener zespołu ze stolicy.  

Jak Pan oceni to spotkanie ze swojej perspektywy? 

Straciliśmy bramkę w dziwnych okolicznościach, która przesądziła o naszej porażce. Mieliśmy swoje okazje. Jednak nie strzelamy bramek. To nas na pewno bardzo martwi. Drugi mecz przegrywamy bez strzelonej bramki. To już łącznie trzecia porażka. Tych porażek jest zdecydowanie za dużo. Martwi mnie też, w jaki sposób przegrywamy. Mecz był absolutnie do wygrania. Jednak Śląsk zagrał dziś też bardzo dobry mecz.


Został pan odesłany na trybuny. Czym było to spowodowane?

Zostawię to dla siebie, o czym rozmawiałem z sędzią Frankowskim


Kolejna porażka. Martwi Pana fakt, że Legia po tej kolejce może być w strefie spadkowej?

Czy mnie to martwi? Nie martwi mnie czy ktoś inny wygra, czy przegra, martwi mnie to, że my przegrywamy.


Jaka była reakcja szatni po tym meczu?

Taka jak po porażce. Zespół jest zły na to jak zakończyło się to spotkanie, jednak my we wtorek wylatujemy już do Moskwy. Nie ma czasu na zmartwienia.

Uważa Pan, że przy bramce dla Śląska sędziowie popełnili błąd?

Tak, uważam, że był to błąd. Rozmawiałem już z sędziami o tej sytuacji. Pokazaliśmy im materiał z naszej kamery, że odległość, w jakiej był sędzia liniowy i Andre Martins, który był najbliższej sędziego liniowego. Widząc chorągiewkę w górze po prostu stanął. Był przekonany, że był spalony. Sędzia jednak opuścił chorągiewkę, jednak moi zawodnicy stanęli. Najłatwiej powiedzieć, że gra się do gwizdka, jednak proszę mi wierzyć, że gdyby Pan był w takiej sytuacji, to też by Pan się zatrzymał na widok podniesionej chorągiewki. Andre popełnił błąd, jednak był on spowodowany zachowaniem sędziego. Jednak to jest tylko jedna sytuacja. Gdybyśmy wykorzystali swoje okazje, to nie byłoby tematu.

ZOBACZ też: Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (GŁOSOWANIE)