Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław bez kibiców?

24.11.2023 (12:30) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/11/kibice_65608285e6856.jpg

fot.: Paweł Kot

W ostatniej kolejce przed przerwą zimą dojdzie do starcia Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław. Derbowe spotkania zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem po obu stronach, ale w tym roku nie wiadomo, czy kibice Wojskowych i Miedziowych będą mogli usiąść na trybunach przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie. Jak udało nam się ustalić - powodem jest wniosek policji o zamknięcie obiektu w Lubinie.  

Od wielu lat kibice Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin mobilizują się na coroczne derby z udziałem obu zespołów. Latem do stolicy Dolnego Śląska zawitało 1150 kibiców Miedziowych. Mecz skończył się wygraną gości 2:1, a w piątek, 15 grudnia dojdzie do rewanżowego spotkania. Pomimo zimowej aury, mecz na pewno cieszyłby się dużym zainteresowaniem również po stronie wrocławskich fanów. 

Jednak jak udało nam się dowiedzieć, istnieje ryzyko rozegrania meczu 19. kolejki ekstraklasy na pustym stadionie, bez udziału kibiców. Dlaczego? Policja złożyła wniosek do wojewody dolnośląskiego o zamknięcie obiektu w Lubinie na dwa przyszłe spotkania (z Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław). 

Podczas ostatniego domowego meczu Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź, zorganizowana grupa kibiców tego klubu świętowała swoje dwudziestolecie, a podczas jubileuszowego meczu zostały zaprezentowane trzy oprawy, które zostały wzbogacone dużą ilością pirotechniki. Decyzje Jarosława Obremskiego powinniśmy poznać na początku przyszłego tygodnia

 

ZOBACZ też: Magiera: Długość kary dla Nahuela jest dla mnie niezrozumiała

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.