Exposito znowu na murawie

27.01.2022 (12:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/10/obraz_2021-10-30_141658_617d37c13a68b.png

fot.: Paweł Kot

Choć najlepszy napastnik Śląska nawet na jeden dzień nie pojawił się na zgrupowaniu w Turcji, zdążył wrócić do treningów przed rozpoczęciem ligowej wiosny. Erik Exposito czeka na kolegów przy Oporowskiej. 

Informacja, która zrujnowała zimowe przygotowania Erika Exposito pojawiła się w dniu powrotu piłkarzy Śląska do treningów. Hiszpański napastnik w pierwszej połowie stycznia uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i musiał przebywać na izolacji w swoim kraju, a jego nieobecność niepokojąco się przedłużała. Ostatecznie najlepszy strzelec wrocławian w tym sezonie nie dołączył do zespołu przygotowującego się do rundy wiosennej w Turcji ani na chwilę, ale wznowił już treningi. Klub w środę opublikował zdjęcia Exposito trenującego przy Oporowskiej, a to oznacza, że Hiszpan może zdążyć na pierwszy tegoroczny mecz swojego zespołu w ekstraklasie.

Pół-żartem, pół-serio można powiedzieć, że tej wiosny należy oczekiwać dobrej współpracy Erika z Dennisem Jastrzembskim, czyli pierwszym w 2022 roku piłkarzem zakontraktowanym przez Śląsk. To właśnie 22-letni skrzydłowy towarzyszył Hiszpanowi podczas pierwszych zajęć po przymusowej przerwie, a filmik opublikowany w mediach społecznościowych zdaje się sugerować, że znaleźli nić porozumienia. Jastrzembski we wtorek podpisał ze Śląskiem kontrakt obowiązujący do 2025 roku i ma nie być jedynym w tym okienku wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery. Exposito był kuszony przez kluby z zagranicy, jednak w sprawie jego ewentualnego transferu brakuje konkretów, a na horyzoncie jest wiosenna walka o koronę króla strzelców.

Pierwszy ligowy mecz Śląska w 2022 roku zaplanowano na sobotę 5 lutego o godzinie 20:00 – jego rywalem w Gdańsku będzie Lechia.

Pastelowe bluzy damskie – 4 wskazówki jak modnie nosić je zimą

ZOBACZ też: WIDEO: Bramki z meczu Śląsk Wrocław 0:2 FK Vojvodina