Majewski: Śląsk ma większy problem niż my

26.11.2021 (16:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/11/stal_61a0f4ea74716.png

fot.: stalmielec.com

Trener Stali Mielec Adam Majewski odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem 16. kolejki ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania na terenie zielono-biało-czerwonych w sobotę o godzinie 15:00 - TUTAJ znajdziecie zapis konferencji prasowej z udziałem trenera Jacka Magiery. 

Adam Majewski: Wydaje mi się, że meczem ze Śląskiem kończymy serię spotkań z drużynami z czołówki, bo graliśmy z Lechem, Legią, chociaż oczywiście mistrz Polski był niżej, Lechią. Śląsk praktycznie przez całą rundę był w czołówce i tak traktujemy ten zespół. Tak się ostatnio złożyło, że dopadł ich mały kryzys, ale to jest normalne, że nie da się grać przez całą rundę tak samo. W tym momencie mamy tyle samo punktów, co pewnie jest zaskoczeniem i jedziemy do Wrocławia po to, żeby powalczyć. U nas nie zagra Fabian Piasecki, a w Śląsku Erik Exposito, czyli dwóch wiodących napastników, natomiast my jesteśmy na to przygotowani. Nie ma ludzi nie do zastąpienia, mamy plan, mam nadzieję, że Śląsk nie będzie na to przygotowany i dzięki temu sobie po prostu poradzimy.

Wspomniał pan o nieobecności Piaseckiego w sobotnim meczu, czy wracający po kontuzji Aleksandar Kolew jest na tyle przygotowany, żeby móc zagrać we Wrocławiu od pierwszej minuty?

Aleksandar jest już po kontuzji, trenuje z nami, jest przygotowany. Jest to jedno z rozwiązań, nad którymi się zastanawiamy, na pewno jest to zawodnik, którego bierzemy pod uwagę, tak samo jak Macieja Jankowskiego i innych graczy. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęliśmy, mamy wybór i to jest fajne w tym momencie. Wiadomo, że Aleksandar wcześniej miał długotrwałą kontuzję, Maciek przez chwilę też miał drobny uraz, teraz jesteśmy zdrowi, dlatego mamy pełen komfort do tego, żeby wybrać jak najlepsze rozwiązania. A jakie to będzie, przekonamy się na meczu.

Dla kogo problem będzie większy – nieobecność Piaseckiego dla pana, czy nieobecność Exposito dla trenera Jacka Magiery?

Trzeba byłoby zapytać szkoleniowca Śląska jak uważa. Patrząc na to z boku, obiektywnie, wiadomo, że Exposito jest liderem klasyfikacji strzelców, także wydaje mi się, że cała gra wrocławian opiera się na tym zawodniku. Myślę, że w tym przypadku to Śląsk ma większy problem niż my, bo na szczęście bramki, które my zdobywamy, na szczęście rozkładają się na większą liczbę zawodników. Mam nadzieję, że gospodarze sobotniego meczu to dotkliwie odczują, a my godnie zastąpimy Fabiana i ktoś inny trafi do siatki.

Jak wygląda sytuacja z Marcinem Budzińskim?

Z Budzińskim? Wie pan co, tutaj nie ma chyba żadnej odpowiedzi, bo on ma długoterminową kontuzję. Miał zabieg kolana, kontuzja, którą przechodził bodajże rok temu mu się odnowiła. Kolano nie wytrzymało, ma problem z chrząstką, jest po operacji, przechodzi rehabilitację, ale to na pewno potrwa jeszcze kilka miesięcy.

ZOBACZ też: Magiera: Kto za Exposito? Dwóch ma największe szanse