Wołczek: Zagraliśmy słabiej, a wygraliśmy

11.09.2022 (20:26) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2022/8/wolczek_630509c74dc04.jpg

fot.: Rafał Sawicki

W niedzielę przy Oporowskiej rezerwy Śląska Wrocław pokonały Pogoń Siedlce 1:0 (0:0) po golu Sebastiana Bergiera, który wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym. Co po spotkaniu powiedział nam Krzysztof Wołczek, trener drugiej drużyny? 

W piątym meczu u siebie wreszcie odnieśliście zwycięstwo – jak pan ocenia ten mecz?

Rywal zawiesił nam wysoko poprzeczkę, nie spodziewaliśmy się nawet, że aż tak. Mieliśmy spore problemy, zagraliśmy słabiej niż w poprzednich spotkaniach, a wygraliśmy. To takie trochę dziwne uczucie, ale cieszymy się ze zwycięstwa. Ważne też, że nie dopuszczaliśmy Pogoni za często pod własną bramkę, nie stworzyli sobie za dużo okazji. W drugiej połowie do 70. minuty mieliśmy słabszy okres, to na pewno będziemy musieli przeanalizować.

Które konkretnie elementy pana zdaniem zawodziły w tym spotkaniu?

Zakładaliśmy sobie przede wszystkim grę bocznymi sektorami i zmiany strony, to nie funkcjonowało tak, jak chcieliśmy. Mieliśmy na tyle często tę piłkę przerzucać, by mieć komfort w rozegraniu piłki właśnie na skrzydłach.

Kacper Radkowski ostatnio dostawał mniej minut, a jak już się pojawia – gra w ataku, a nie na środku obrony. Skąd taka zaskakująca decyzja? Czyżby był szykowany do nowej roli?

Po raz pierwszy na tej pozycji u nas zagrał już w Kaliszu w poprzedniej kolejce. Rzeczywiście – od jakiegoś czasu jest szykowany na tę pozycję. Uważamy, że może w ataku dobrze zafunkcjonować. Nie mamy wielu zawodników do rywalizacji w ataku i stwierdziliśmy, że ma warunki i predyspozycje, by grać na środku ataku. Jest stosunkowo młodym zawodnikiem, więc taka zmiana jeszcze jest możliwa. On też jest do tego „eksperymentu” pozytywnie nastawiony, podobnie jak my wszyscy w sztabie. Po tym spotkaniu – wydaje się, że to może się udać.

Grał w przeszłości na tej pozycji?

Tak, miał takie epizody w swojej karierze. Wspólnie ze sztabem stwierdziliśmy, że to może być ciekawe posunięcie, Kacper też wyraża chęć spróbowania swoich sił w ataku.

Pana zespół został w tym spotkaniu wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny – jak pan oceni ich postawę? Zagrali m.in. Adrian Łyszczarz, Sebastian Bergier, Piotr Samiec-Talar czy Javier Hyjek.

To przede wszystkim nie jest łatwe, by przyjść z pierwszego zespołu i pokazać całemu światu „ja jestem z ekstraklasy, ja wam pokażę”. To jest poziom centralny, poziom drugoligowy, są tu dobrzy piłkarze i dobre zespoły, które często imponują organizacją gry. Różnica poziomu między II ligą a ekstraklasą nie jest duża. Ci zawodnicy też nie grają regularnie w ekstraklasie, więc nie jest im łatwo przyjść do nas i robić dużą różnicę od razu. Oni mają u nas się ogrywać, łapać formę. Jestem z ich postawy dzisiaj zadowolony.

Za nami dziesięć pierwszych kolejek nowego sezonu, jak pan ocenia tę pierwszą fazę rozgrywek?

Podobnie jak w poprzednim sezonie – balansujemy między miejscami barażowymi a spadkowymi. Taka jest huśtawka i to jest dalej aktualne. Z tą różnicą, że w poprzednim sezonie były 2-3 zespoły, która faktycznie odstawały – Sokół Ostróda, Hutnik Kraków i Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Te drużyny od początku walczyły o utrzymanie. W tym sezonie nie widzę takich klubów. Jest ciasno, dlatego czuliśmy już presję punktową i tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo z Pogonią.

ZOBACZ też: Śląsk II Wrocław - Pogoń Siedlce 1:0. Bergier strzela za trzy punkty (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.