PNK: Jagieła: Szanujemy ten remis

26.03.2023 (22:10) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/3/foto11_641634983c23c_6419fd01a271f.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk Wrocław zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Tczew 3:3 (2:2). Co do powiedzenia po spotkaniu miał trener WKS-u Piotr Jagieła?  

Piotr Jagieła: Na pewno pozostaje pewien niedosyt, bo celowaliśmy w tej kolejce w trzy punkty. Na chłodno mogę powiedzieć, że po warunkach, jakie zastaliśmy na miejscu, a także z przebiegu gry doceniamy ten punkt. Dwa razy goniliśmy wynik i odrabialiśmy straty. Warunki boiskowe i pogodowe sprawiły, że walczyliśmy, by utrzymać się na nogach, a nie graliśmy w naszą piłkę, musieliśmy stosować proste, fizyczne środki. Ze względu na nasze problemy kadrowe szanujemy ten remis.

Zmiana Marceliny Buś już w 15. minucie była na pewno odczuwalna, ale zmieniliśmy wahadłową na wahadłową, a na boisku pojawiła się Krysia Flis. Na pewno Marcelina jest bardziej doświadczona i odnajduje się w każdej fazie gry, a Krysia to zawodniczka o mniejszym doświadczeniu, ale dużym potencjale. Generalnie dzisiaj musiała się odnaleźć w niełatwych warunkach.

W Tczewie zagrało jeszcze kilka innych młodych piłkarek - Kasia Watral, Magda Półrolniczak czy Oliwia Związek i mogę powiedzieć, że dziewczyny nie zawiodły. Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach, to była bardzo fizyczna gra, ale poradziły sobie. Młode zawodniczki nie popełniały błędów i pomagały drużynie. Wypełniały zadania taktyczne, które sobie założyliśmy w tym spotkaniu.

Przed nami mecz z AP Orlenem Gdańsk i to też nie będzie łatwe spotkanie. Gdańszczanki prezentują solidną defensywę, w składzie jest dużo zawodniczek mocnych fizycznie o typie szybkościowym. To trudny rywal, ale naszym atutem będzie gra na naszym boisku. W środę będziemy chcieli zagrać mecz na naszych piłkarskich warunkach.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Śląsk od kuchni: Organizacja wyjazdów

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.