Widoczne zaangażowanie i derbowa atmosfera (RELACJA Z TRENINGU)

26.01.2023 (14:30) | Marcin Sapuń / Marcin Polański
uploads/images/2022/7/KoPa_treSlaWro_28072022_62e2bb37909e0_62e2bf385f773.jpg

fot.: Paweł Kot

Derby Dolnego Śląska coraz bliżej. W czwartkowe południe odbył się otwarty dla mediów trening piłkarzy WKS-u. W jakich nastrojach wrocławianie przygotowują się do sobotniego meczu z Zagłębiem Lubin?  

Wojskowi w piątek wrócili do Wrocławia z prawie dwutygodniowego zgrupowania w tureckim Belek i w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do sobotnich derbów Dolnego Śląska. Za to w czwartek (26 stycznia) na bocznym boisku przy ulicy Oporowskiej odbył się trening otwarty dla przedstawicieli mediów. 

Wśród ćwiczących zawodników zabrakło Daniela Gretarssona, który od początku roku zmaga się z drobnymi problemami zdrowotnymi, a w zimowych sparingach rozegrał tylko 75 minut (najmniej ze wszystkich). Same zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, podczas której zawodnicy utworzyli cztery grupy i na czas wykonywali określone zadania (między innymi bieg pomiędzy tyczkami, uderzenia na małą bramkę). 

Po chwilowej grze w dziadka drużyna została podzielona na dwa zespoły, gdzie jedna z nich szlifowała stałe fragmenty gry, a druga skupiła się na finalizacji akcji bramkowych ze skrzydeł i prostopadłej piłki. Jednym z dośrodkowujących był Karol Borys, który właśnie w sparingach często był ustawiany na lewym skrzydle. Być może to nowy pomysł trenera Ivana Djurejvicia i już niedługo zobaczymy 16-latka właśnie na tej pozycji, a nie na środku pomocy.

W weekend do Wrocławia wrócił Erik Exposito i nie zabrakło go również podczas czwartkowych ćwiczeń. Hiszpan dorobił się nowego pseudonimu "Gruby", ale u napastnika Trójkolorowych nie było widać dodatkowych kilogramów, a sam trener Djurdejvić potwierdził, że waga 26-latka jest na odpowiednim poziomie. Podczas rozmowy z 45-letnim szkoleniowcem dowiedzieliśmy się, że podczas pobytu w Hiszpanii, Erik wykonywał plany treningowe, skrupulatnie rejestrowane przez sztab szkoleniowy. 

Derbowa atmosfera utrzymywała się przez całe 90 minut treningu. U piłkarzy widać było duże zaangażowanie w wykonywane zadania, a na twarzach nie brakowało uśmiechów, co pod względem mentalnym może dobrze wróżyć przed starciem z Zagłębiem. Ostatnimi graczami, którzy opuścili boisko przy ulicy Oporowskiej byli John Yeboah i Erik Exposito. Pierwszy gwizdek meczu Śląsk - Zagłębie już w sobotę 28 stycznia o godzinie 20:00. 

 

ZOBACZ też: REZERWY: W grze wstępnej lepszy Śląsk (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.