Szczęśliwy sędzia? (OBSADA SĘDZIOWSKA)

13.10.2022 (14:35) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/4/1_624fd9c81e0e9.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Poznaliśmy obsadę sędziowską 13. kolejki ekstraklasy. Śląsk Wrocław uda się w sobotę do Radomia, a starcie te będzie rozstrzygał arbiter, który czuwał nad pojedynkiem wrocławskiego zespołu w 1/32 Pucharu Polski. W tym sezonie WKS pod jego czujnym okiem jeszcze nie przegrał. 

Dla sędziego Łukasza Kuźmy z Białegostoku sobotni mecz będzie siódmym w tegorocznej ligowej edycji. Jak dotąd w sześciu meczach Ekstraklasy arbiter ten pokazał 32 żółte kartki i dwie czerwone. Podyktował także dwa rzuty karne. Jeden z nich miał miejsce podczas wrześniowego meczu Śląska z Lechią, zakończonego zwycięstwem zielono-biało-czerwonych 2:1. Zanim jednak rozjemca z okręgu białostockiego udał się na Dolny Śląsk, to rozstrzygał także mecz Pucharu Polski z udziałem wrocławian.

Było to oczywiście wygrane pewnie 4:0 starcie z czwartoligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie. W tamtym meczu sędzia Kuźma skorzystał nawet z pomocy wozu VAR, dzięki czemu wykluczony został jeden z zawodników gospodarzy. Jeśli chodzi o całościowy dorobek młodego arbitra w meczach z udziałem Śląska, to zamyka się on w dwóch zwycięstwach, jednym remisie i jednej przegranej. Radomiakowi gwizdał z kolei częściej jeszcze w czasach I i II ligi. Radomianie cztery takie starcia wygrali, a dwa przegrali. W tym sezonie nie mieli jeszcze okazji trafić na tego sędziego. Czyżby debiut był bolesny?

Pierwszy gwizdek w meczu Radomiak – Śląsk już w sobotę 15 października o godzinie 12:30.


Pełna obsada sędziowska meczu Radomiak Radom - Śląsk Wrocław:

Sędzia główny: Łukasz Kuźma (Białystok)

Asystenci: Marcin Borkowski i Piotr Podbielski

Sędzia techniczny: Karol Iwanowicz

VAR: Piotr Lasyk

AVAR: Krzysztof Myrmus

ZOBACZ też: Djurdjević: Porażki nas budują