Piotr Celeban wyróżniony na gali ekstraklasy!

30.05.2023 (10:15) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/5/celik_6475a8c7ad224.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Poniedziałkowa gala ekstraklasy oficjalnie zamknęła sezon 2022/23. Wśród wyróżnionych osób znalazł się również przedstawiciel Śląska Wrocław. Piotr Celeban został włączony do Galerii Legend Ekstraklasy.  

Podczas uroczystej gali ekstraklasy poznaliśmy laureatów nagrody dla najlepszego bramkarza, obrońcy, pomocnika, napastnika, trenera i piłkarza i gola sezonu. Rok temu wśród nagrodzonych znalazł się Fabian Piasecki za bramkę zdobytą przewrotką w spotkaniu z Piastem Gliwice (1:1). W poniedziałek na środku sceny zobaczyliśmy innego przedstawiciela Śląska Wrocław. 

Niekwestionowana legenda WKS-u Piotr Celeban został wyróżniony i dołączył wraz z Gerardem Badią, Pawłem Brożkiem, Pawłem Janasem i Henrykiem Kasperczakiem do Galerii Legend Ekstraklasy. 37-latek w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 358 spotkań i strzelił w nich 36 goli, będąc najskuteczniejszym obrońcą w ekstraklasie. 

Celeban oficjalnie karierę piłkarską zakończył w lipcu 2022 roku. Przed meczem z Pogonią Szczecin odbyło się jego pożegnanie, podczas którego otrzymał między innymi pamiątkową koszulkę. "Celik" w zielono-biało-czerwonych barwach rozegrał 368 spotkań i zdobył ze Śląskiem mistrzostwo Polski w 2012 roku. Pisząc o byłym kapitanie WKS-u nie można zapomnieć o jego znakomitej passie 103 meczów z rzędu, od pierwszej do ostatniej minuty między marcem 2016 a grudniem 2018. Dodatkowo dwa lata temu środkowy obrońca został wyróżniony w głosowaniu kibiców i ekspertów na największe legendy ekstraklasy lat 2011-2020

GRATULUJEMY! 


PODCAST: Ekstraklasa uratowana!

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Radkowski ważną postacią w Irlandii

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.