Oto nowy dyrektor sportowy Śląska Wrocław

07.06.2023 (16:45) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/6/balde_64809bd188d34.jpg

fot.: twitter.com/agentbalda

David Balda został nowym dyrektorem sportowym Śląska Wrocław. Informację o tym podał Karol Bugajski z Przeglądu Sportowego, nam udało się ją potwierdzić, a godzinę później oficjalnie poinformował o tym Śląsk.  

David Balda to 32-letni Czech, który był dyrektorem sportowym w Banika Ostrava, Rakowa Częstochowa i FK Senica. W drużynie aktualnego mistrza Polski pracował także jako skaut, zna więc realia polskiej ekstraklasy. Dla Rakowa szukał głównie zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo nowy dyrektor sportowy Śląska pracował w międzynarodowej agencji menadżerskiej World in Motion. 

Wcześniej Balda był także piłkarzem Banika Ostrava, ma za sobą również powołania do reprezentacji Czech U-16 i U-18. W 2011 roku był na testach w Leicester City. Niestety w rozwoju dalszej kariery piłkarskiej przeszkodziła mu kontuzja. 

- Pracowałem jako skaut, agent piłkarski, jak i dyrektor sportowy. Na pewno mogę o sobie powiedzieć, że posiadam kompleksową wiedzą na temat negocjowania kontraktów, jestem znany na rynku i wiem, gdzie szukać piłkarzy. Zawsze staram się patrzeć na nich trochę inaczej – nie tylko analizując obecne statystyki, ale przede wszystkim oceniać ich potencjał, który można wykorzystać

- powiedział nowy dyrektor sportowy Śląska.

Balda posługuje się językiem polskim i angielskim. Czech na stanowisku dyrektora sportowego w Śląsku zastąpił zwolnionego w końcówce poprzedniego sezonu Dariusza Sztylkę.

 

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Siarka Tarnobrzeg 1:0 Śląsk II Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.