Młodzieżowiec miesiąca ze Śląska?

25.05.2021 (17:25) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/5/bejger_60ad164ccb58f.png

fot.: Paweł Kot

Jacek Magiera odważnie postawił na młodych piłkarzy i również dzięki ich roli awansował do europejskich pucharów. Udany sezon wrocławianie mogą podsumować nagrodą indywidualną dla Łukasza Bejgera. 

19-letni obrońca trafił do Śląska przed rozpoczęciem rundy wiosennej i bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Do jedenastki wskoczył w lutowym meczu z Pogonią (2:1) i od tego momentu opuścił już tylko jeden mecz do końca sezonu (0:0 z Wisłą Płock, który okazał się pożegnaniem Vitezslava Lavicki). Bejger przed transferem do ekstraklasy występował w drużynie juniorów Manchesteru United, na Old Trafford przeniósł się trzy lata temu z Lechem Poznań. Pół roku temu kusił go też Raków Częstochowa.

Dublet z nagród i Salzburg

Łukasz Bejger znalazł się w tercecie zawodników nominowanych do tytułu najlepszego młodzieżowca maja na boiskach ekstraklasy. Szansę na wyróżnienie mają również bramkarz Stali Mielec Rafał Strączek, a także obrońca Lecha Poznań Tymoteusz Puchacz. W dwóch poprzednich miesiącach z wywalczenia statuetki cieszył się defensor Rakowa Częstochowa Kamil Piątkowski, który w nowych rozgrywkach będzie już reprezentował barwy Red Bull Salzburg. Wczoraj do tytułu najlepszego trenera maja nominowany został z kolei trener Śląska Jacek Magiera.

Piękny sierpień

Nagroda dla Bejgera byłaby swoistym spięciem klamrą wyborów najlepszych młodzieżowców w sezonie 2020/2021. W pierwszym miesiącu ligowego grania również został bowiem wyróżniony młody piłkarz Śląska i to jedyna tego typu nagroda, która w zakończonych rozgrywkach trafiła na konto klubu z Wrocławia. Młodzieżowcem sierpnia wybrany został Mateusz Praszelik, a jego dyspozycja w pierwszych tygodniach po transferze z Legii Warszawa mogła być obiektem zazdrości kibiców wszystkich ligowych rywali. Sierpień szczęśliwy dla młodych piłkarzy Śląska okazał się zresztą już drugi rok z rzędu, bo dokładnie rok wcześniej o tej samej porze z tytułu młodzieżowca miesiąca cieszył się też Przemysław Płacheta.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Śląsk szuka stoperów

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.