REZERWY: Zmiana na ławce trenerskiej Śląska!

03.07.2023 (20:30) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/7/hetel_64a31236e68f3.jpg

fot.: Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Przed starem nowego sezonu w III lidze przyszedł czas na zmiany w zespole rezerw. Krzysztof Wołczek przestał pełnić rolę pierwszego trenera Śląska II Wrocław. Nowym szkoleniowcem Trójkolorowych został dotychczasowy szef skautingu, Michał Hetel. 

Rezerwy WKS-u w poprzednim sezonie zajęli ostatnie, osiemnaste miejsce w II lidze i spadły do III ligi, gdzie zagrają pierwszy raz od sezonu 2019/20. Niezadowalający wynik sportowy musiał pociągnąć za sobą konsekwencję. W ostatni dzień czerwca zdecydowano zmianie na stanowisku trenera drugiej drużyny. 

Ze Śląskiem II Wrocław rozstał się Krzysztof Wołczek. 44-latek pracował w Śląsku jako szkoleniowiec od 2017 roku. Najpierw był trenerem młodzieżowych zespołów wrocławskiej akademii, awansując po kolejnych szczeblach aż do najstarszej drużyny, która zakończyła rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-18 z brązowym medalem. W marcu 2021 roku został asystentem w sztabie Jacka Magiery, a przed startem sezonu 2021/22 zaczął pracę jako pierwszy trener rezerw, grających w II lidze. W marcu 2022 roku został ponownie włączony do sztabu trenerskiego pierwszej drużyny, tym razem pod wodzą Piotra Tworka. Do swojego poprzedniego miejsca pracy wrócił na sezon 2022/23, ale przez spadek na pewno nie będzie go dobrze wspominać. Wołczek poprowadził Śląsk II łącznie w 58 meczach. Wygrał siedemnaście z nich, dwanaście zremisował i aż dwadzieścia dziewięć przegrał. 

Nowym szkoleniowcem zielono-biało-czerwonych został Michał Hetel, dotychczasowy szef skautingu. O możliwej zmianie roli w klubie przed 29-latka pisaliśmy w piątkowe południe. Nowy trener rezerw jest związany ze Śląskiem od 2016 roku, kiedy swoją przygodę przy Oporowskiej rozpoczynał jako analityk. Hetel w swojej karierze miał już krótki epizod związany z druga drużyną WKS-u. Podczas rundy wiosennej w sezonie 2016/17 był asystentem trenera Dariusza Sztylki (przyszłego dyrektora sportowego). 

- Dziękuję za zaufanie i cieszę się, że wracam do pracy trenerskiej. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc zawodnikom drugiej drużyny rozwijać swoje umiejętności i mam nadzieję, że w jak największej liczbie trafią w przyszłości do pierwszego zespołu. Naszym celem jest tak przygotować zawodników, by proces adaptacji do gry na profesjonalnym, seniorskim poziomie, przebiegł jak najpłynniej

- powiedział nowy trener Śląska II 

Drugim trenerem rezerw Śląska będzie Dawid Gomola, a asystentem Mariusz Pawelec. W sztabie trenerskim znalazło się miejsce również dla Piotra Celebana (trener przygotowania motorycznego), Miłosza Gładocha (trener bramkarzy) oraz Jakub Korkiewicz (fizjoterapeuta). 

ZOBACZ też: Balda odchudza kadrę Śląska