LKE: Kto potencjalnym kolejnym rywalem Śląska? [AKTUALIZACJA]

15.06.2021 (19:15) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/5/KoPa_SlaWro_StalMie_16052021_-53_60a18d101948a_60a662d3d7f64.jpg

fot.: Paweł Kot

To nie koniec emocji związanych z losowaniem Ligi Konferencji Europy - w środę około 13:30 w Nyonie poznamy pary 2. rundy kwalifikacji. Wrocławianie, w razie uporania się z pierwszym przeciwnikiem, mogą trafić na bardzo trudnego rywala. AKTUALIZACJA: Lista potencjalnych rywali w 2. rundzie została zmniejszona do zaledwie sześciu. 

We wtorkowe popołudnie dowiedzieliśmy się, że pierwszym rywalem Śląska na drodze do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy będzie estoński Paide Linnameeskond. Rywalizację rozpocznie wyjazdowy mecz wrocławian 8 lipca w Parnawie, rewanż dokładnie tydzień później odbędzie się na Stadionie Wrocław. Śląsk będzie zdecydowanym faworytem tego dwumeczu, korzysta jednak z tego, że do losowania przystąpił jako zespół rozstawiony. Jutro tak spokojnie może już nie być – jeżei zielono-biało-czerwoni wyeliminują Estończyków, na ich drodze mogą stanąć zdecydowanie bardziej wymagający przeciwnicy.

Polski tercet

W 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy o awans powalczy 90 drużyn, w tym 33 zwycięzców dwumeczów z wcześniej fazy. W gronie nierozstawionych, podobnie jak Śląsk, znajdą się wicemistrz Polski Raków Częstochowa oraz trzecia drużyna zakończonego sezonu Pogoń Szczecin. Wśród potencjalnych najgroźniejszych przeciwników wrocławian będą jutro FC Basel, Kopenhaga, a także Viktoria Pilzno, niewykluczone są również inne wymagające podróże do Rosji, Norwegii, Austrii czy Kazachstanu. Dwumecze 2. rundy kwalifikacji LKE zaplanowano na 22 i 29 lipca, jutrzejsze losowanie określi w którym z tych terminów zielono-biało-czerwoni mogliby liczyć na występ we Wrocławiu.

Cztery przeszkody

Kolejne losowanie Ligi Konferencji Europy, miejmy nadzieję, że ponownie z udziałem Śląska, odbędzie się za nieco ponad miesiąc – wówczas jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w 2. rundzie kwalifikacji, UEFA rozlosuje potencjalne pary następnej. Skala wyzwania systematycznie będzie jednak szła w górę, a skazany na przebijanie się od najwcześniej fazy kwalifikacji zespół trenera Jacka Magiery musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jeśli liczy na spędzenie drugiej części rundy jesiennej w Europie. Kwalifikacje do Ligi Konferencji liczą cztery rundy, a faza grupowa rozpocznie się 16 września.

AKTUALIZACJA

UEFA w nocy dokonała podział na grupy, który zmniejszył liczbę potencjalnych rywali WKS-u w 2. rundzie. Śląsk będzie mógł trafić na jeden z poniższych zespołów:

  • FC Fehérvár (Węgry) / Ararat Erewan (Armenia)
  • 1.FC Slovácko Uherské Hradiště (Czechy)
  • Universitatea Craiova (Rumunia)
  • Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan)
  • AEK (Grecja)

ZOBACZ też: Sylwetka rywala: Paide Linnameeskond

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.