WYPOŻYCZENI: Gąska walczy o awans

18.05.2021 (01:34) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2019/7/0K2A1965_5d3e0076c7460.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd "wojsk wypożyczonych", czyli raport z poczynań piłkarzy Śląska wypożyczonych do innych klubów. 

Radomiak Radom wygrał aż 3:0 z Sandecją Nowy Sącz. Cały mecz rozegrał Damian Gąska. Wypożyczony ze Śląska pomocnik miał udział przy golu na 2:0, kiedy to po jego świetnym podaniu w pole karne do Kozaka obrońca musiał ratować się faulem. Rzut karny pewnie wykorzystał Leandro. Tymczasowy klub Gąski znajduje się obecnie na trzecim miejscu I Ligi, dającym prawo udziału w barażach do Ekstraklasy. Warto nadmienić, iż zajmujący premiowane awansem bezpośrednim drugie miejsce GKS Tychy ma na koncie tyle samo punktów co Radomiak.

W samym środku tabeli znajduje się z kolei Widzew Łódź. Łodzianie złapali zadyszkę i nie wygrali meczu od 27 kwietnia. W niedzielnym domowym starciu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza gospodarzom udało się zdobyć zaledwie punkt. Wypożyczony ze Śląska Piotr Samiec-Talar pojawił się na boisku w 71. minucie, zastępując Dominika Kuna. Skrzydłowy nie odmienił niestety losów meczu.

źródło: własne

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Pierwszy transfer Śląska!