W mediach o Śląsku: Raków zlał piłkarzy Śląska

11.03.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/3/332946229_524559263184198_9113061300277418201_n_640ba890e97f7.jpg

fot.: Paweł Kot

Rzućmy okiem na to, co dziennikarze piszą po wysokiej porażce Śląska z Rakowem Częstochowa. Podkreślany jest fakt, że Medaliki pewnie zmierzają po mistrzostwo Polski, a spotkanie z Wojskowymi tylko to potwierdziło. Zapraszamy na "W mediach o Śląsku" po meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław.  

TVP Sport: Raków pewnym krokiem zmierza po mistrzostwo. Częstochowianie bezlitośni dla Śląska Wrocław

"To był kolejny nokaut w wykonaniu piłkarzy Rakowa Częstochowa. Aktualny wicemistrz kraju pewnym krokiem zmierza po najwyższy ligowy laur. Podopieczni Marka Papszuna w świetnym stylu pokonali Śląsk Wrocław 4:1 (1:0). Z obrońcami Trójkolorowych bawił się Ivi Lopez, który zdobył premierowe bramki w 2023 roku."

GOL24: Raków Częstochowa zlał boleśnie piłkarzy Śląska Wrocław. Lider ucieka peletonowi. Aż 12 punktów nad Legią Warszawa

"Prawdziwy pogrom zgotowali piłkarze Rakowa Częstochowa. Śląsk wraca do domu na tarczy przyjmując aż 4 bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1. Dubletem popisał się Ivi Lopez, który przełamał się po 11 meczach bez gola."

Przegląd Sportowy: Ale się działo w meczu Rakowa Częstochowa! Pięć goli i deklasacja!

"To był pokaz siły liderów ekstraklasy! Raków Częstochowa rozbił Śląsk Wrocław aż 4:1, Ivi Lopez przełamał się i zdobył dwie bramki, a po efektownych akcjach Rafała Leszczyńskiego pokonali także Władysław Koczerhin i Bartosz Nowak."

Weszło: Raków idzie po tytuł najlepszego mistrza od lat

"Tacy rywale jak Śląsk Wrocław to obecnie dla częstochowian spacerek. Runda jesienna? Pewne 4:1 dla Rakowa na wrocławskim stadionie. Rewanż? Również 4:1, tym razem w Częstochowie. Oczywistym było, kto jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. A gdy zobaczyliśmy pierwsze pięć minut, to już nie mieliśmy wątpliwości, jak to się zakończy."

Sport Wprost: Grad bramek w Częstochowie. Raków wybił futbol z głów piłkarzy Śląska Wrocław

"W 24. kolejce ekstraklasy Raków Częstochowa podjął na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Faworytami tego spotkania byli gospodarze, ale ostatnie wyniki, w tym zwycięstwo z Lechem Poznań dawało nadzieje gościom na uzyskanie pozytywnego wyniku."

Dziennik Zachodni: Totalna dominacja. Mistrzostwo już o krok

"Raków Częstochowa rozbił kolejnego rywala i pewnie zmierza po mistrzostwo Polski. Tym razem zespół Marka Papszuna pokonał na własnym boisku Śląsk Wrocław 4:1 i odniósł jedenaste zwycięstwo w dwunastu domowych występach. Bilans uzupełnia jedyny remis."

Wrocławskie Fakty: Eksperymentalny skład nie wypalił. Raków pokazał różnicę klas i pewnie pokonał Śląsk

"Ivan Djurdjević wystawił skład jakiego mało kto mógł się spodziewać z Yeboahem na ławce czy debiutującym Mateuszem Stawnym. Ale Raków Częstochowa nie dał się zaskoczyć. Lider tabeli pokazał moc i bez większych kłopotów pokonał Śląsk Wrocław 4:1." 

ZOBACZ też: Raków - Śląsk 4:1. Pokaz siły lidera, błysk Yeboaha (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.