2023: Czerwiec, miesiąc dużych zmian

05.01.2024 (06:00) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2023/8/balda_64dcc0c0008ce.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Po beznadziejnym sezonie przyszedł czas na faktyczne zmiany w całym Śląsku. Z tego powodu rozpoczęto rewolucję na każdej płaszczyźnie. Wybrany został nowy dyrektor sportowy, nowy dyrektor akademii oraz nowy prezes. 

5 czerwca

Tego dnia Jacek Magiera podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem – do końca czerwca 2025 roku. Po utrzymaniu WKS-u w Ekstraklasie był to naturalny krok, aby trener miał szansę pokazać swoje umiejętności raz jeszcze.

7 czerwca

Nowym dyrektorem sportowym został wybrany David Balda. Nie był to jednak ktoś nowy w naszej lidze - wcześniej pracował bowiem w Rakowie Częstochowa jako dyrektor oraz skaut. Przypominamy nasz wywiad opublikowany niedługo po ogłoszeniu Czecha - WYWIAD

 

12 czerwca

Zmiany w zarządzie: Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej odwołano prezesa Piotra Waśniewskiego oraz wiceprezesa Wojciecha Bochnaka. Dodatkowo decyzją właścicielską pożegnano dyrektora akademii Krzysztofa Paluszka. Tymczasowym prezesem został Maciej Potocki, dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej klubu – decyzje były motywowane trwającym procesem prywatyzacji WKS-u.

19 czerwca

Odejście pierwszych dwóch zawodników. Przed treningiem z drużyną pożegnali się Adrian Łyszczarz oraz Józef Burta.

W międzyczasie rozpoczęły się procedury w sprawie prywatyzacji Śląska. Najpierw poinformowano o tym, że upłynął termin składania ofert kupna większościowego pakietu akcji klubu. Zgłosił się jeden chętny podmiot. Następnie Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego opublikowało wpis, w którym poinformowało, że chodzi o firmę z branży nieruchomości – Westminster.  Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ

26 czerwca

Klub poinformował o transferze definitywnym Daniela Gretarssona. Islandzki obrońca miał przenieść się do duńskiego Sonderjyske Fodbold. W barwach Śląska wystąpił 35 razy.

28 czerwca

Pierwszy transfer do klubu. Ze szkockiego Rangers do Wrocławia trafił Mateusz Żukowski, który na polskich boiskach znany był z występów w Lechii Gdańsk oraz Lecha Poznań. Podpisał umowę na sezon, z opcją przedłużenia na dwa kolejne. Tego samego dnia poznaliśmy nowego dyrektora Akademii Śląska, którym został Janusz Góra. Informowaliśmy o tym TUTAJ

 

ZOBACZ też: Wyróżniają się w rezerwach. Kogo z nich Magiera zabierze na obóz?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.