Amp Futbol: Chrharh show. Historyczny występ Śląska

18.05.2023 (09:00) | Dominik Mazur
uploads/images/2023/3/ląsk Wrocław Amp Futbol (2)_641e17bc59034.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Za nami najlepszy turniej ampfutbolowego Śląska Wrocław w historii klubu. Trzy zwycięstwa, ani jednej straconej bramki – to doskonale obrazuje widowiskową grę wrocławian na boisku Izolatora Boguchwała. Wśród dużego wysiłku całej drużyny na pierwszy plan wysunął się Mohcine Chrharh, który strzelił pięć goli i zaliczył asystę, czym zapracował sobie na miano MVP turnieju. 

W ofensywie Śląska brylują zawodnicy z Maroka: Mohcine Chrharh, Ilyass Sbiyaa i Fettah Bachbach. Podczas turnieju w Boguchwale wszystkie gole i asysty były dziełem wspomnianej trójki: Chrharh (5 goli, asysta), Sbiyaa (2 gole, 4 asysty), Bachbach (gol, 2 asysty). Warto jednak wspomnieć również o znakomitej grze w obronie całego zespołu i niebagatelnej roli debiutanta, bramkarza Macieja Materaca, który wrócił między słupki po kontuzji i w każdym ze spotkań zachował czyste konto. 

Kolejny turniej odbędzie się w weekend 1-2 lipca we Wrocławiu. Będzie to znakomita okazja, by pojawić się tłumnie, wspomóc głośnym dopingiem Śląska Wrocław i zobaczyć na żywo całą stawkę PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

TRZY BRAMKI W TRZY MINUTY

Najbardziej widowiskowe było spotkanie ze Stalą Rzeszów wygrane przez Śląsk 4:0. Wrocławianie przystępowali do tej konfrontacji po zwycięstwie 3:0 nad Nowymi Technologiami Różyca. Dwa gole strzelił wówczas Mohcine Chrharh, a trafienie dołożył Ilyass Sbiyaa

Spotkanie z rzeszowianami zaczęło się od fenomenalnej akcji Sbiyi. Przejął piłkę przy linii środkowej boiska. Kółeczkiem z piłką ograł jednego z rywali, a drugiego minął sprintem. Dotarł do pola karnego i zmusił do wyjścia bramkarza, po czym podcinką wystawił piłkę do Fettaha Bachbacha, który tym samym zdobył debiutancką bramkę w zespole Śląska. 

Przy drugim trafieniu duet Sbiyaa-Chrharh pokazał wszystkie umiejętności, dzięki którym tak znakomicie radzą sobie w PZU Amp Futbol Ekstraklasie: dynamikę, wyszkolenie techniczne i nieprawdopodobny luz z piłką przy nodze. Dwójkową kontrę zakończyli wymieniając podania przed bezradnym ostatnim obrońcą Stali, a Chrharh, zamiast od razu strzelić na pustą bramkę, jeszcze zatrzymał futbolówkę i delikatną podcinką uderzył nad interweniującym bramkarzem.

WKS błyskawicznie podwyższył prowadzenie za sprawą technicznego uderzenia Sbiyi na drugi słupek, a wynik ustalił Chrharh. Piłka odbijała się od murawy, ale ten nic sobie z tego nie robiąc strzałem z pierwszej piłki perfekcyjnie wykończył akcję. Trzy bramki w drugiej połowie Śląsk zdobył w trzy minuty.

Symbolem radości i wspaniałego team spirit były reakcje Macieja Materaca. Po każdym golu biegł do kolegów spontanicznie celebrować zdobywane bramki.

Z LEGIĄ TRUDNIEJ, ALE ZWYCIĘSKO

Najtrudniej jest utrzymać zwycięską serię, ale i z tym znakomicie dysponowana drużyna Śląska sobie poradziła. Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Węgrzyna zachowała wysoki stopień koncentracji do samego końca turnieju. Mecz z Legią Warszawa w ostatniej serii gier należał do najtrudniejszych wyzwań. Udało się go wygrać, dzięki fenomenalnej asyście Bachbacha i zimnej krwi Chrharha. Doskonałe podanie na dobieg, potem walka sprinterska z ostatnim obrońcą, a na koniec wygrany pojedynek oko w oko z bramkarzem. Dynamiczna dwójkowa akcja zwieńczyła najlepszy turniej w historii Śląska Wrocław Amp Futbol. 

ZNAKOMITY DOROBEK

Trzy zwycięstwa odniesione w ostatni weekend pozwoliły wrocławianom na zajęcie 1. miejsca w drugiej grupie PZU Amp Futbol Ekstraklasy (4. ogółem, ale niestety nie ma już szans na awans do grupy mistrzowskiej, podział tabeli nastąpił po II turnieju sezonu). O znakomitej postawie drużyny świadczy fakt, że bijąca się o medale Warta Poznań zgromadziła na swoim koncie jedynie 9 punktów 10 meczach, a Śląsk aż 17. Tym samym z punktu widzenia dorobku punktowego beniaminek z Wrocławia jest trzecią drużyną w tym sezonie, ale warto pamiętać, że mierzy się w słabszej grupie niż Warciarze. 

W klasyfikacji strzelców na 3. miejscu Ilyass Sbiyaa z dorobkiem 8 trafień. Tuż za nim Mohcine Chrharh z 6 golami na koncie.

Wyniki Śląska Wrocław Amp Futbol (III turniej sezonu 2023, 13-14 maja)

Nowe Technologie Różyca – Śląsk Wrocław 0:3
Chrharh 13′, 16′, Sbiyaa 37′

Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław 0:4
Bachbach 14′, Chrharh 23′, 26′, Sbiyaa 24′

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 1:0
Chrharh 29′

 

PZU Amp Futbol Ekstraklasa

1. Wisła Kraków  10  30  42-1
2. TSP Kuloodporni Bielsko-Biała  10  21  23-9
3. Warta Poznań    10  9  4-22
---
4. Śląsk Wrocław  9  17  15-14
5. Legia Warszawa  9  7  4-10
6. Nowe Technologie Różyca  9  5  1-12    
7. Stal Rzeszów  9  3  3-24


PODCAST: Śląsk na sprzedaż!


ZOBACZ też: Amp Futbol: Pierwsze zwycięstwa! Śląsk tuż za podium

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.