W mediach o Śląsku: Klątwa derbów trwa

30.07.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/7/IMG_3461a_64c564d1dff40.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Co możemy przeczytać w mediach po porażce Śląska w derbach z Zagłębiem? 

Przegląd Sportowy: Minuty, które wstrząsnęły Śląskiem! Derby dla Zagłębia! Miedziowi znowu to zrobili

"Śląsk Wrocław prowadził do przerwy z Zagłębiem Lubin 1:0 po golu Erika Exposito, ale Miedziowi zdołali odpowiedzieć i wygrali w derbach Dolnego Śląska 2:1. Bramki dla drużyny Waldemara Fornalika padły w odstępie pięciu minut. Najpierw gola wyrównującego strzelił Dawid Kurminowski, a chwilę później do siatki trafił Damjan Bohar."

Sport.pl: Wielki powrót w derbach w ekstraklasie. Cztery minuty wstrząsnęły rywalem

"Śląsk Wrocław przegrał 1:2 z Zagłębiem Lubin w spotkaniu drugiej kolejki ekstraklasy. Goście zawdzięczają zwycięstwo zrywowi na początku drugiej połowy, obie bramki zdobyli w odstępie czterech minut. W ten sposób uczcili jubileusz Waldemara Fornalika."

Weszło: Oby każdy przeżył taki jubileusz jak Waldemar Fornalik

"Przed przerwą Śląsk zasłużenie prowadził 1:0. Po zmianie stron gracze Zagłębia zagrali zdecydowanie lepiej i odwrócili losy meczu. Pomógł w tym fatalny błąd bramkarza gospodarzy Rafała Leszczyńskiego. Ostatecznie lubinianie wygrali Derby Dolnego Śląska 2:1 i uczcili w ten sposób 500. ekstraklasowy mecz Waldemara Fornalika w roli trenera."

TVP Sport: Zagłębie Lubin górą w derbach Dolnego Śląska

"Zagłębie Lubin górą w derbach Dolnego Śląska! Miedziowi pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1, choć to gospodarze schodzili na przerwę z przewagą jednego gola. Wojskowi wypuścili jednak przewagę po ogromnych błędach i znów gubią punkty w ekstraklasie na własne życzenie."

Wprost: Zagłębie Lubin zadało dwa zabójcze ciosy we Wrocławiu. Piękny jubileusz Waldemara Fornalika

"To był mecz godny walki o miano najlepszej drużyny Dolnego Śląska w ekstraklasie. Szymon Marciniak w roli sędziego, do tego ponad 16 tysięcy na trybunach i całkiem niezły mecz do oglądania. Ostatecznie lepsi piłkarze Zagłębia Lubin, którzy 2:1 ograli Śląska Wrocław."

Wrocławskie Fakty: Klątwa derbów trwa. Śląsk pokazał dwie twarze i przegrał we Wrocławiu z Zagłębiem

"W meczu 2. kolejki ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2. Wrocławianie zagrali bardzo dobrą pierwszą i bardzo złą drugą połowę. Śląsk po dwóch kolejkach ma na koncie zaledwie jeden punkt."

Gazeta Wrocławska: Śląsk z entuzjazmem, Zagłębie z wyrachowaniem

"To był dobry mecz, w którym w pierwszej połowie dominował Śląsk, a w drugiej gole strzelało Zagłębie Lubin. WKS może czuć duży niedosyt, bo chyba nikt się nie spodziewał, że zagra tak dobrze, ale trudno też mówić, że nie zasłużył na porażkę. Zagłębie było konkretniejsze i bardziej wyrachowane."

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Śląsk Wrocław 1:2 Zagłębie Lubin

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.