Wychowanek Śląska walczy z ciężką chorobą

17.11.2022 (12:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/11/NEWS_63792f3e2ccdc.jpg

fot.: Śląsknet

Podczas niedzielnego meczu z Legią można było zauważyć osoby kwestujące na byłego zawodnika Śląska Aleksandra Broniszewskiego, który od trzech lat zmaga się z SLA - stwardnieniem zanikowym bocznym - ciężką, nieuleczalną chorobą układu nerwowego, która powoduje zanik mięśni i ciągle zmniejszający się zakres mobilności. Chcielibyśmy przybliżyć akcję oraz zachęcić do pomocy. 

50-letni Aleksander Broniszewski jest wychowankiem Śląska. Przez lata z powodzeniem występował w drużynach młodzieżowych WKS-u, trafił na bardzo ciekawy zespół. Na zdjęciu poniżej z ekipy juniorów (Broniszewski stoi trzeci od lewej) aż ośmiu zadebiutowało w pierwszym zespole seniorów Śląska, kilku kolejnych ocierało się o kadrę. Najbardziej znani w tym zespole to Piotr Jawny, Radosław Żabski, Marek Mazur i Marcin Szymański. Broniszewski także dostał szybko szansę trenowania z seniorami, ale debiut zaliczył dopiero po spadku z ekstraklasy - 25.09.1993 w wyjazdowym meczu z Bałtykiem Gdynia.

Przez całą dekadę był często wypożyczany do klubów II ligowych (obecna I liga) – m.in. Lechii Dzierżoniów, Varty Namysłów, Lechii Zielona Góra. Kilkukrotnie wracał do Śląska, w barwach którego rozegrał jedenaście oficjalnych spotkań.

Obecnie Aleksander Broniszewski toczy ciężką walkę z chorobą. Ciężka rehabilitacja oraz koszty leczenia wymagają sporych środków. Dlatego kibiców Śląska, ludzi dobrego serca, zwłaszcza tych, którzy pamiętają „Bronka” z występów w barwach Śląska zachęcamy do wsparcia. Można to zrobić w dwojaki sposób poprzez fundację Avalon

Pierwszym jest przekazanie 1% podatku na wychowanka Śląska przy przyszłorocznym rozliczeniu podatkowym, drugim darowizna na podane subkkonto (można ją w przyszłym roku odpisać od podatku). Zachęcamy do pomocy!

ZOBACZ też: REZERWY: Spadek na horyzoncie (PODSUMOWANIE RUNDY)