EURO: Strefa kibica przy Stadionie Wrocław

16.06.2021 (17:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/6/Przechwytywanie_60b71309beaf9.PNG

fot.: TVP Sport

Choć pandemia storpedowała nadzieje na wspólne kibicowanie na wrocławskim Rynku, kibice mają miejsce, w którym mogą spotkać się przy okazji meczów reprezentacji Polski. 

Krótko przed rozpoczęciem mistrzostw Europy ekran stanął na esplanadzie Stadionu Miejskiego, gdzie najłatwiej dotrzeć od strony ulicy Królewieckiej. Strefa kibica działać ma przez cały turniej, a pierwszą okazję do śledzenia meczu reprezentacji Polski kibice mieli w poniedziałkowy wieczór, gdy reprezentacja Paulo Sousy spotkała się ze Słowacją. Biało-czerwoni przegrali 1:2 (naszą relację możecie przeczytać TUTAJ), a otwarcie turnieju w wykonaniu naszych piłkarzy na telebimie śledziło kilkaset osób.

Bolesne wspomnienie Czechów

Na Stadionie Wrocław można poczuć namiastkę kibicowskiej wspólnoty, ale również przypomnieć sobie czasy, gdy właśnie na tej arenie odbywały się mecze mistrzostw Europy. W 2012 roku na Pilczycach rozegrano trzy spotkania polsko-ukraińskiego turnieju, a w pamięć polskich kibiców najmocniej zapadła przegrana drużyny Franciszka Smudy z Czechami 0:1 w ostatniej kolejce fazy grupowej. Wcześniej na Stadionie Wrocław nasi południowi sąsiedzi przegrali z Rosją (1:4) i wygrali z Grecją (2:1).

Oby nie skończyło się na grupie

W fazie grupowej EURO 2020 będą jeszcze dwie okazje, by zobaczyć w akcji piłkarzy selekcjonera Paulo Sousy podczas fazy grupowej. Plamę z pierwszej kolejki Polacy będą chcieli zmazać w sobotnim meczu z Hiszpanią w Sewilli (początek o godzinie 21:00), zaś 23 czerwca o 18:00 zmierzą się w Sankt Petersburgu ze Szwecją. Z obu spotkań przygotujemy dla Was relacje i mamy nadzieję, że nie będzie to koniec polskiego udziału w przełożonych z ubiegłego roku mistrzostwach Europy.

ZOBACZ też: UEFA: Kwalifikacje pucharów bez kibiców gości