W mediach o Śląsku: Zwroty akcji i młodzieżowcy

24.10.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/10/slask_63559fbde95c2.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk w 14. kolejce ekstraklasy zremisował na własnym stadionie z Jagiellonią 2:2. Po niedzielnym spotkaniu zaglądamy do medialnych relacji - dziennikarze podkreślają gole młodych zawodników oraz interesujący przebieg rywalizacji. 

Przegląd Sportowy: Młodzi dali popis. Śląsk odrabiał straty, a potem żałował, że tylko zremisował

"Wyciągnięty ponownie z rezerw Piotr Samiec-Talar miał asystę, a potem sam strzelił gola. Bramkę zdobył też siedemnastoletni Jakub Lewicki i było to bardzo efektowne trafienie. Śląsk zremisował z Jagiellonią 2:2, a emocji we Wrocławiu nie brakowało do samego końca, tym bardziej że goście kończyli mecz w dziesięciu".

Interia: Grad goli, czerwona kartka i VAR. Emocje w ekstraklasie

"W meczu 14. kolejki ekstraklasy raz na prowadzeniu była Jagiellonia, potem wyszedł nań Śląsk. Ostatecznie mecz we Wrocławiu zakończył się zasłużonym remisem 2:2. Gospodarzom nie pomogły koszulki z koreańskimi wersjami nazwisk piłkarzy ubrane z okazji obchodów Dnia Koreańskiego. Jagiellonia przystąpiła do tego meczu z pewną nieśmiałością, po ostatnich niepowodzeniach - sensacyjnej przegranej w Pucharze Polski z Lechią Zielona Góra i wstydliwej w lidze z Wartą Poznań. Z większym wigorem i animuszem zaczął Śląsk Wrocław uskrzydlony ostatnią pucharową wygraną na boisku mistrza Polski Lecha".

WP Sportowe Fakty: Cztery gole we Wrocławiu! Jagiellonia wciąż czeka na wyjazdowe zwycięstwo

"Niedzielne starcie we Wrocławiu lepiej rozpoczęła Jagiellonia, jednak gol Marca Guala nie dał wygranej. Śląsk w drugiej połowie przez moment nawet prowadził, ale młodzieżowiec białostoczan Lewicki zapewnił swojej ekipie zdobycz punktową. Bramkarz wrocławian mógł zachować się znacznie lepiej przy tej sytuacji. Rafał Leszczyński wyszedł bardzo wysoko, a jego zespół przepłacił tę decyzję straconym golem".

TVP Sport: Śląsk podzielił się punktami z Jagiellonią. Młodzieżowcy grali pierwsze skrzypce

"Gospodarze mogą czuć spory niedosyt. Choć częściej przebywali na polu karnym rywala i byli groźniejsi, ostatecznie zdołali zdobyć tylko punkt, choć rywal przez cały mecz nie przekonywał. Bohaterami spotkania okazali się młodzieżowcy – Samiec-Talar i Lewicki".

ZOBACZ też: Djurdjević: Cały czas pracujemy nad regularnością