Kto posędziuje w Mielcu?

12.05.2022 (15:53) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/4/1_624fd9c81e0e9.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Czwartek to klasycznie dzień odkrywania kart obsady sędziowskiej na nadchodzącą kolejkę ekstraklasy. W ostatnim wyjazdowym meczu tego sezonu ze Stalą Mielec wrocławianom posędziuje doświadczony arbiter.  

Po ubiegłotygodniowych zawodach przeciwko Pogoni (1:1) prowadzonych przez Szymona Marciniaka, poprzeczka jeżeli chodzi o sędziowanie, nie schodzi w dół. Niedzielne starcie przy Solskiego będzie miał pod kontrolą Bartosz Frankowski z Torunia, który był rozjemcą w aż 4 meczach Śląska w tym sezonie. Szczęście przyniósł jednak tylko w jednym spotkaniu, gdy wrocławianie po niecodziennej akcji Victoria Garcii ograli Legię (1:0). Każda z trzech kolejnych potyczek kończyła się albo srogim łomotem (0:4 z Lechem i 1:3 z Górnikiem Zabrze) albo jednostronną porażką (0:2 z Lechią).

Jeśli chodzi o Biało-Niebieskich, to dla nich będzie to dopiero piąte spotkanie z udziałem 35-latka z Torunia. Poprzednie dwa rozegrane zostały jeszcze w tym sezonie, ale podopieczni Adama Majewskiego gładko ulegli wtedy Pogoni (1:4) i Warcie (0:1). Dla doświadczonego arbitra mecz 33. kolejki ligowej będzie już 24. w tym sezonie. W tych starciach Bartosz Frankowski zdążył pokazać 102 żółte kartki i jedną czerwoną (niebezpośrednią) oraz podyktować 8 rzutów karnych. Dodatkowo, polski sędzia prowadził w tym roku po jednym meczu Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz 2 spotkania w ramach Ligi Konferencji Europy

Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego już w niedzielę, 15 maja, o 12:30 przy ulicy Solskiego w Mielcu.


Pełna obsada sędziowska meczu Stal - Śląsk: 

Sędzia główny: Bartosz Frankowski

Asystenci: Marcin Boniek i Jakub Winkler

Sędzia VAR: Krzysztof Jakubik

Sędzia AVAR: Michał Obukowicz

Sędzia techniczny: Sylwester Rasmus

ZOBACZ też: Piasecki na tropie mieleckich wspomnień